a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerTHK’DAN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

THK’DAN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

THK’DAN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

ARTVİN-Türk Hava Kurumu (THK) Artvin Şubesi yönetimi, kurumun 92. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

 

Türk Hava Kurumu Artvin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Öztürk ile Yönetim Kurulu üyeleri Yasin Değirmenci, Necat Akbulut, Özcan Yılmaz, Yaşar Tekin Alkan ile Sayman Mevlide Şimşek, Vali Doğanay’a kurumun faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Başkan Öztürk, burada yaptığı konuşmada, 16 Şubat 1925´te kurulan Türk Hava Kurumu´nun bu yıl 92. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, “Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak, askeri, sivil, sportif ve turistlik havacılığın gelişmesi amacıyla kurulan Türk Hava Kurumu kurulduğu günden bugüne büyük başarılara imza atmıştır. Artvin Şubemsimize kayıtlı 65 üyemiz var. Başta öğrencilerimize, gençlerimize ve vatandaşlarımıza Türk Hava Kurumunu sevdirmek ve tanıtmak amacıyla yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Model uçak, paraşüt, yamaç paraşütü, yer kanat ve planör gibi çeşitli kurslar açıyoruz. Bütün kurslarımız ücretsizdir.” dedi.

 

Vali Doğanay ise Türk Hava Kurumu’nun 92. kuruluş yıldönümünü kutlayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve çalışmalarında başarılar diledi.

HAYATİ AKBAŞ