AnasayfaArtvin'den HaberlerTHK ARTVİN ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA CAFER AZİZAĞAOĞLU SEÇİLDİ

THK ARTVİN ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA CAFER AZİZAĞAOĞLU SEÇİLDİ

THK ARTVİN ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA CAFER AZİZAĞAOĞLU SEÇİLDİ

 

Türk Hava Kurumu ( THK)  Artvin Şube Başkanlığı’na Cafer Azizağaoğlu seçildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türk Hava Kurumu Artvin Şube Başkanlığının Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Kanun ve Tüzük hükümlerine uygun olarak, Türk Hava Kurumu Artvin Şube Başkanlığı’na Cafer Azizağaoğlu seçildi.

65 üyenin 36 üyesinin Hazırun cetvelini imzalayarak salonda hazır bulunmaları ile yeterli çoğunluğun sağlanmış olduğu tespit edilerek, Şube Başkanı Erkan Öztürk tarafından olağan genel kurul açıldı.  Gündemin 2’nci maddesine geçilerek, Atatürk ve tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, tüm üyelerin katılımıyla İstiklal Marşı söylendi.

Gündemin 3’üncü maddesine geçildi; Olağan Genel Kurul Divan seçimi için önerge verilmesi istenilmiş olup, verilen önergeler üyelere okundu ve Olağan Genel Kurul Divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Nuri Alptekin, Başkan Vekilliğine Mülki Baydar, Kâtip Üyeliklerine Turgay Fatih Özarslan üyeliklerine seçildi.

Gündemin 4’ncü maddesine geçildi; Divan Başkanı tarafından olağan genel kurul gündemi, genel kurula katılan üyelere okunarak, oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 5’nci maddesine geçildi; Şube Yönetim ve Denetleme Kurulu Faaliyet Raporları okunarak ibra edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 6’ncı maddesine geçildi; Tüzüğün 34/g maddesi gereğince, Oy Tasnif Komisyonu için Divan Başkanlığınca önerge istendi.  (Verilen bir önerge olmadığından, Yönetim ve Denetleme Kurulu Asıl ve Yedek Üyelikleri için yapılacak seçimin, divan tarafından yapılması ve karara bağlanması genel kurul üyelerince, oybirliği ile kabul edildi. )

Tüzüğün 34/c maddesi gereğince, Divan Başkanı tarafından Yönetim ve Denetleme Kurullarının seçilmesi için hazırlanan oy pusulalarının veya listelerin Divan Başkanlığına teslim edilmesi istendi. Divan Başkanlığına tek liste verilmiş olup, divan tarafından liste genel kurul üyelerine okunmuştur.

Yapılan oylama sonucunda;

Şube Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine; 1. Cafer Azizağaoğlu 2.Osman Nuri Şener 3.Necati Akbulut 4. Mustafa Keskin 5. Yılmaz Coşgun

Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine; 1.Metin Yılmaz,  2.Akın Dede 3.Ünsal Saraç, 4.Hüseyin Yalçınkaya 5. Asım Bilir

Şube Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine; 1.Eyüp Akman, 2.Nuri Alptekin 3.Ali Acar

Şube Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine;  1.Talat Akyüz 2.Selim Erkal 3.Muammer Öztürk

Genel Kurul Delegesi ise, 1.Cafer Azizağaoğlu 2.Osman Nuri Şener oybirliği ile seçildi.

Gündemin 7’nci maddesine geçildi; Divan Başkanlığınca, Dilek ve Temenniler için söz almak isteyen üye olup olmadığı soruldu. Yeni seçilen Yönetim ve Denetleme Kurulları adına Cafer Azizağaoğlu söz alarak, teşekkür konuşması yaptı.  Türk Hava Kurumu Artvin Şube Başkanlığının Olağan Genel Kurulu Divan Başkanının teşekkür konuşmasından sonra kapandı.

Çalışmalarımız Bundan Sonra Da Aynı Şekilde Devam Edecek

THK Artvin Şube Başkanı Cafer Azizağaoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında; “Türk Hava Kurumu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş çok önemli bir kurumdur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “İstikbal Göklerdedir” diyerek, bağımsız, güçlü ve dünyada söz sahibi olabilmenin en önemli yolu, sadece karada, Denizde değil,   en önemlisi göklerde de hakim olmaktır. Bugün dünyada bunun örneklerini yaşıyoruz.  Havada güçlü olan ülkeler dünyada söz sahibidir. Onun için Atatürk’ün  “İstikbal Göklerdedir” sözü çok kıymetli ve önemli bir rehberdir. Bu anlamda THK önemli görevler üstlenmektedir.

THK Artvin Şubesi Başkanlığını 18 yıl boyunca yapan ve çok değerli hizmetler veren,  katkılar sunan başkanımız Erkan Öztürk ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Bu bayrağı bugün biz devralıyoruz. Ayrıca beni bu göreve layık gören THK üyelerine teşekkür ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek” dedi.