AnasayfaArtvin'den HaberlerTEŞEKKÜRLER SARIYER BELEDİYESİ

TEŞEKKÜRLER SARIYER BELEDİYESİ

TEŞEKKÜRLER SARIYER BELEDİYESİ

 

Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun isminin verildiği  park açıldı.

Sarıyer Belediyesi park açılışlarına Sarıyer’in efsane kaptanlarından Baba Kenan’ın ve Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun isimlerini verdiği iki park ile devam etti.

Hayati Akbaş

İSTANBUL-İstanbul Sarıyer Belediyesi Sarıyer Belediyesi’nin “Vefa Projesi” kapsamında hemen her mahallede bulunan parklarda yaşattığı unutulmaz isimlere Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu ve Sarıyer Spor Kulübü’nün efsane isimlerinden Baba Kenan da katıldı.

Sarıyer Belediyesi park açılışlarına Sarıyer’in efsane kaptanlarından Baba Kenan’ın ve Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun isimlerini verdiği iki park ile devam etti. Açılışlarda konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu topluma katkı sunan dostlarımızı unutmamak için isimlerini Sarıyer’de yaşatıyoruz” dedi.

 Sarıyer’in efsane kaptanı

İlk olarak Maden Mahallesi’nde yenilenerek halkın kullanımına sunulan Baba Kenan Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Sarıyer Kulübü’nün sembol futbolcusu ve yılların yöneticisi (Baba) Kenan Dereli’nin adının verildiği parkın açılışına ailesi başta olmak üzere Sarıyer Spor Kulübü taraftarı ve çok sayıda seveni katıldı.

 Kazım Koyuncu şarkılarla anıldı

Kocataş Mahallesi’nde Sarıyer Belediyesi tarafından yenilenen parka ise Karadeniz’in hırçın çocuğu Kazım Koyuncu’nun adı verildi. Kardeşi Niyazi koyuncu ve dostlarının bulunduğu açılışta sanatçı şarkılarıyla anıldı. Doğum gününe iki gün kala yapılan açılışta Koyuncu’nun çok sevdiği Laz böreği vatandaşlara ikram edildi.

Açılış Niyazi Koyuncu konseri ile son buldu.