AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR HEDEFLERİNE EMİN ADMLARLA YÜRÜYOR.

HOPASPOR HEDEFLERİNE EMİN ADMLARLA YÜRÜYOR.

HOPASPOR HEDEFLERİNE EMİN ADMLARLA YÜRÜYOR.

 

A.Hopaspor Çayeli Deplasmandan istediği 3 puanı attığı 2 golle almasını bildi.

Hayati Akbaş

ÇAYELİ-BAL Ligi 3 grupta şampiyonluk hedefi ile sezona başlayan A.Hopaspor hedefine emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

Hopa’nın takiminin etrafında kenetlenmesi ile oluşan atmosferin verdiği heyecan dalgası Artvin ve İlçelerini de sarmasını bildi.

Artvin Hopaspor mutlak puan alma parolası ile gittiği Çayeli deplasmanında karşılaşmaya da ayni heyecan fırtınası ile başladı. Karşılaşmanın başlaması ile ev sahibi Çayeli’nin ataklarını yerinde kesmesini bilen Hopaspor ilk çeyrekte oyunda dengeyi sağlayarak rakip kaleye yüklenmeye başladı. Karşılamanın 40 dakikasında Fazlı Aydın meşin yuvarlağı Çayeli filelerine göndererek takimini1-0 öne geçiren golü attı ve ilk devrede bu skorla sona erdi.

2 devreye hızlı başlayan Çayeli spor Hopa kalesine yüklense de istediği golü bulamadı. .Karşılaşmanın ikinci devre ortalarından itibaren Hopaspor yeniden rakip kaleye yüklenmeye başlad.81 dakikada Bilal Cebi takimini iki farklı üstünlüğe taşıyan golü atarak skoru 2-0’a taşıdı.

Karşılaşmanın son anlarında her iki takımda karşılılıkla ataklarından başka gol sesi çıkmayınca Hopaspor ’da deplasmanda kendisi açısından altın değerinde 3 puanı attığı 2 golle alarak zirveye yerleşen taraf oldu.

 

Hopa taraftar grubu Şehrin Azizleri’ de Çayeli spor taraftarına maç bitiminde çiçek verdi, “iki takım el ele” diyerek dostluklarını gösterdiler. Bu dostluğa ortak olanlardan Artvin spor Başkanı İrfan Yıldırım ve Hakan Ermiş’in de katılması daha da anlam kazandı. Her iki takımın yöneticileri birbirlerini tebrik etti. Hopaspor taraftar gurubu “Biz iki dost şehrin takımlarız. Kapımız, sahamız hepinize açık. Gelin görün bizi” diyerek Hopa’ya davet ettiler.

 

Maç bitiminde Artvin Hopaspor Başkanı Mübin Çakmak “Spor budur, centilmenlik budur, biz yensek de yenilsek de spor ahlakından vazgeçmeyeceğiz. Artvin şehir olarak bu gururu ve mutluluğu yaşayacak” dedi.