AnasayfaArtvin'den HaberlerT.C BATUM BAŞKONSOLOSLUGU ACILARI PAYLAŞIYOR

T.C BATUM BAŞKONSOLOSLUGU ACILARI PAYLAŞIYOR

T.C BATUM BAŞKONSOLOSLUGU ACILARI PAYLAŞIYOR

10 Aralık 2016 akşamı İstanbul’da meydana gelen menfur terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşların anısına T.C. Batum Başkonsolosluğunda bir taziye defteri açıldı.

BATUM-10 Aralık 2016 akşamı İstanbul’da meydana gelen menfur terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşların anısına T.C. Batum Başkonsolosluğunda bir taziye defteri açıldı.

Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı taziye mesajı yayınladı. Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Zurab Pataradze yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “İstanbul’da meydana gelen patlamadan dolayı derin üzüntülerimi belirtirim. Şiddeti ve herhangi bir yerde terörü yansıtan her türlü ifadeyi kınıyoruz, ancak söz konusu en çok sevdiğim İstanbul olduğu zaman, benim için özel hassasiyet taşımaktadır. İstanbul sadece turistik, tarihi ve kültürel eserleri bakımdan çekici değil, benim için özel anıları ve insani ilişkileri olan bir şehirdir. Türk halkına ve hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diler, bu zor dönemde onlara güçlü olmalarını dilerim”.

HAYATİ AKBAŞ