AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT’TA YAŞLILAR İÇİN ANLAMLI ETKİNLİK DÜZENLENDİ

ŞAVŞAT’TA YAŞLILAR İÇİN ANLAMLI ETKİNLİK DÜZENLENDİ

ŞAVŞAT’TA YAŞLILAR İÇİN ANLAMLI ETKİNLİK DÜZENLENDİ

 

Şavşat’ta 1 Eylül Dünya Yaşlılar Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yaşlılar unutulmadı. Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında, Naime – İsmail Yılmaz Huzurevi’nde program düzenlendi.

Programa İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk olmak üzere, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Temsilcileri, Basın ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan ve oldukça keyifli geçen Programda, büyüklerin hal ve hatırları sorularak ellerinden öpüldü. Pasta kesilerek, yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu ve müzik eşliğinde halaylar çekildi.

Ayrıca Yaşlılar Haftası münasebetiyle, İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, “Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, devlet olarak öncelikli görevimizdir. Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi esirgeyen bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılara gösterilen önem, onların huzuru ve rahatı için gösterilen çaba o toplumun uygarlık göstergesiyle eş değerdedir. Ne mutlu ki, bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz. Şunu çok açık bir şekilde bilmeliyiz ki Allah ömür verirse bizler de bu yaşlılık çağlarına bir gün mutlaka ulaşacağız. Yaşlılarımız, bizim için bir yük değil, saadet kaynağıdır. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Bu vesileyle tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, en verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, kendilerine sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyorum” dedi.