AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT’TA KİLİM KURSU BAŞLADI

ŞAVŞAT’TA KİLİM KURSU BAŞLADI

ŞAVŞAT’TA KİLİM KURSU BAŞLADI

 

Şavşat’ta Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam Merkezi’nde Yeni Dönem Kilim Kursu Başladı

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Belediyesi ve Şavşat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından desteklenen Kilim Kursu 2018 dönem kursiyerleri eğitimlere başladı.

Şavşat Belediyesi Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam Merkezi’nde 5.’si düzenlenen ve şimdiye kadar 90’a yakın kişinin faydalandığı kursa katılım oldukça yoğun oldu. İŞKUR İl Müdürlüğü’nün kura ile belirlediği 25 kursiyer 07.02.2018 itibari ile eğitimlere başladı.

Başkan Öztürk Kursiyeleri Ziyaret Etti

Şavşat Belediye başkanı Ahmet Sinan Öztürk kursiyerleri sınıflarında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Başkan Öztürk: “Kursa katılan tüm hanım kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Şavşat Belediyesi olarak ilçemizdeki bayanların zamanlarını değerlendirmeleri ve meslek sahibi olmaları amacıyla düzenlediğimiz kurslardan biri olan kilim kursuna katıldığınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. İnşallah kurs bittiğinde her biriniz unutulmaya yüz tutmuş bu yöresel mesleğimizi tam anlamıyla öğrenir ve sizlerde gelecek nesillere aktarırsınız. Hepinize kolay gelsin diyorum” dedi.

Başkan Öztürk yaptığı incelemelerin ardından Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam Merkezi’nden ayrıldı.