AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT TANITIM ATAĞINDA

ŞAVŞAT TANITIM ATAĞINDA

ŞAVŞAT TANITIM ATAĞINDA

1-1

Projesi Şavşat Belediyesi Tarafından Yapılan  “Şavşat İçin Söyle” Klipi Görücüye Çıktı

Sponsorluğunu Şavşat Belediyesi ve Şavşat Kaymakamlığı Tarafından Yapılan ve Ciba Müzik Organizasyon Tarafından Seslendirilen “Şavşat İçin Söyle” Klipi Sosyal Paylaşım Sitesi Youtube’da İzlenme Rekorları Kırıyor

ŞAVŞAT-Şavşat Belediyesi, Şavşat Kaymakam-lığı tarafından Ciba Müzik Organizasyon firma-sına hazırlattırılan “Şavşat İçin Söyle” klipi geçtiğimiz günlerde görücüye çıktı. İzleyenler tarafından tam not alan klip youtube’da ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde izlenme rekorları kırdı.

Çekilen klipte Cittaslow unvanı alan Şavşat’ın doğal ve kültürel yönleri ile renkli ve zengin coğrafyası tanıtıldı.

Projesi Şavşat Belediye Başkanlığı tarafından yapılan “Şavşat İçin Söyle” Klibi yaklaşık 7 aylık bir zaman içerisinde hazırlanıp izleyicileriyle buluştu. Klipte Şavşat’ ın öne çıkan yönleri tanıtıldı.

Ciba Müzik Organizasyon firması tarafından seslendirilen yöresel türkülerimizden “İndim Çayır Biçmeye” adlı eser Grup Ciba, Barış Aydın, Cihangir Gülcan, Barış Evbaşı, Özer Durur, Ferhan Yalçın, Sueda Kutlu, Armağan Ekinci, Başak Keskin, Özer Çift Gümüş, Çağatay Atalay, Gizem Yılmaz, Gökalp Altun, Elif Çetin, Erdoğan Avcı, Oğuz Kağan Uysal, Zeynep Ataş, Tülin Dursun, Gamze Çalışkan, Erkan Taştan, Özge Arslan, Murat Çakal, Hakan Altun ve Şavşat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Karagöl, Balık Gölü, Koca bey Sahara, Tibet Kilisesi, Avcala Yaylası, Boyalı Mevkii, Efkâr Tepesi, Şavşat Evi, Papart Şelalesi, Taşköprü Köyü, Peri Bacaları, Meşeli Köyü, Şavşat Şehir merkezi ve Belediye Parkında çalınıp seslendirilirken, klipte 42 kişinin görev aldığı öğrenildi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Turizm İlçesi Olma Yolunda İlerliyoruz

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk “Şavşat İçin Söyle” klibiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “İlçemiz yöresel mimarisi, korunabilmiş bakir doğası, yöresel yemekleri el sanatları, doğal enerji kaynaklarıyla dünyanın ender şanslı kentlerinden biridir. Bir de üs-tüne eşsiz doğal güzelliğini koyunca gerçekten evladı olarak gurur duyduğumuz cennetten bir köşedir. Biz bu güzelliklerle elbette gururluyuz,  ama bunun bize yüklediği sorumluluğun da farkındayız. Büyük bir aşkla, sevdayla bağlı olduğumuz cennetimizdeki turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için gönül ve hizmet verenler ile birlikte turizm ilçesi olma yolun da ilerliyoruz. Şavşat yerel yönetimi olarak, kentimizin kendine has özelliklerini koruması, sür-dürülebilir bir gelişmeyle daha ileri seviyelere ulaştırabilme yolundaki çalışmalarımızın meyvelerinden biride izlenme rekoru kıran  “Şavşat İçin Söyle” projesi oldu. Turizm hizmetle gelişir, sevgiyle büyür sözüyle çıktığımız Turizm yolculuğun da Şavşat İlçemiz için bizimle birlikte emek harcayan,  Şavşat İçin Söyle projesinde müzisyeninden yapımcısına, solistinden paylaşımcısına her kademede görev alan, internet ortamında paylaşarak projeye destek sağlayan her bir turizm elçisine ayrı ayrı en kalbi duygularımla teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Güzellikler ve mutluluklar paylaşarak çoğalır. Şavşat İçin Söyle Projesinde olduğu gibi ilçesini seven,  değerini bilen gönüllüler oldukça daha birçok projeye birlikte imza atarız. Şavşat hepimizin,  bu görev hepimizin Bizlerin rahat ve huzurlu yaşadığı kentimizde turizm hareketliliğinin bu projeyle bir kat daha artacağı inancındayız. Turizm artık deniz kum-güneş ölçüsünden ibaret olarak görülmüyor. Yerli ve yabancı ziyaretçiler farklı kültürlere tanıklık etmek, farklı yerleri görmek ve dinlenmek istiyor. Farklılıkların barınağı ilçemizi STK’ların, Meslek odalarımızın, vatandaşlarımızın elbirliği ile çalışarak turizm cazibesi yapabiliriz. Devlet kuruluşlarının turizmde yapacağı tanıtımlar, özel sektörlerin kaliteli, sağlıklı, temiz hizmet sunabilecekleri konaklama tesisleri ile birleşirse ilçemizin turizm potansiyelini her fırsatta gündeme getirebiliriz.” dedi.

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı
Amacımız Şavşat İlçemizin Zengin Doğasını Dünyaya Tanıtmak

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ise çekilen kliple ilgili olarak bir açıklama yaptı. Ambarcı açıklamasında, Şavşat için yapılan projelere her zaman destek verdiklerini belirterek; “Bu projenin yöresel kültürü yayma ve yaşatmaya katkı vermesi değerlerin yaşatılması, unutulmaması ve gelecek kuşaklara taşıması adına önemli bir kültür hizmeti olduğuna inanıyorum. Amacımız Şavşat’ın doğal ve tarihi zenginliklerini tüm dünyaya tanıtmaktır. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Ciba Müzik Organizasyon firması tarafından yapılan açıklama da ise; “Şavşat İçin Söyle” çekilen klipteki amacımız ilçemizin tanıtımı kültürel ve doğa zenginliklerini büyük kitlelere ulaştırmaktır. Çekimlerimiz doğanın en güzel görsellerinden yararlanmak için doğru zamanın beklendiğini söyleyebiliriz. Klipin yayınından sonra istediğimiz kitlelere 24 saat gibi kısa bir sürede ulaşabildik. Sosyal medyada en çok tıklanan videolar arasında yerimizi aldık, bu başarı ile herkes gibi bizde gururlandık. Klipin çekilmesinde hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Şavşat Belediye Başkanlığına, Şavşat Kaymakamlığına müzisyenlere, solistlere, Şavşat Belediyesi korosuna ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. “İndim Çayır Biçmeye türküsü” “Şavşat İçin Söyle” Şavşat’ın zengin doğal güzellikleri ile beraber bir klipe dönüştürülerek tüm Artvinli ve Şavşatlı hemşerilerimizin beğenisine sunuldu” ifadelerine yer verildi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5