AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT ORMANLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ŞAVŞAT ORMANLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ŞAVŞAT ORMANLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü Meydancık Orman İşletme Şefliği sahasında 2016 yılında meydana gelen devriklerin üretimi arazinin el verdiği ölçüde devam ediliyor.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT– Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü Meydancık Orman İşletme Şefliği sahasında 2016 yılında meydana gelen devriklerin üretimi arazinin el verdiği ölçüde devam ediliyor.

Yoğun geçen kış şartlarından dolayı kapanan ve bozulan orman yollarının ulaşıma açılması ve üretilen emvallerin nakledilmesi için çalışmalar yapıldı.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Emin Yılmaz, Orman İdaresi, Planlama Şube Müdürü Nedim Tüylü, Şavşat Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici, Meydancık Orman İşletme Şefi Oktay Atalan Dikmen ve İşletme Pazarlama Şube Mühendisi Rüstem Gürsoy ile yapılan çalışmaları yerinde denetledi.

Mayıs ayı içerisinde sahada kar olması, Arazi meyilinin fazla olması ve olağan üstünün devrik ağaçlardan oluşmasından dolayı üretim koşullarının kolaylaştırılması için, Bölge Müdürlüğü iş ve üretim makinalarının çoğunluğu Şavşat Orman İşletmesine görevlendirilmiş olup, tüm hızla çalışmalar yapıldı.