AnasayfaArtvin'den HaberlerİSTANBUL ARTVİN DERNEKLER FEDERASYONU 2. GENEL KURUU YAPILDI

İSTANBUL ARTVİN DERNEKLER FEDERASYONU 2. GENEL KURUU YAPILDI

İSTANBUL ARTVİN DERNEKLER FEDERASYONU 2. GENEL KURUU YAPILDI

 

İSARF Yönetimi değişti!

Hayati Akbaş

İSTANBUL– Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu (İSARF) 2. Olağan Kongre’sinde yönetim değişti.

Yöresel ikramlarla başlayan genel kurula çok sayıda davetli katıldı. Artvinli sivil toplum temsilcileri, bürokratlar, yazarlar ve Artvinli sanatçılar da davetliler arasında yer aldılar. Üye dernek ve katılımcılar dışında, İstanbul’daki STK’lar da kongreye ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrası gündemdeki konular tek tek açık oylamaya sunuldu.

Divan başkanlığını İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Melek getirilirken yardımcılıklarına Katip Ali Demir ve Songül Şahin yaptı. Kongrede, üyeler söz alarak “Birlik ve beraberlik için” mesaj ve temennilerde bulundu. Günümüze kadar yapılan İSARF faaliyetleri sinevizyon gösterisi ile katılımcılara aktarıldı. Federasyonun Artvinliler için ne kadar önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu vurgusu yapıldı. Bu döneme kadar bu STK’nın içinde aktif görevler almış Üyelere plaketler takdim edildi.

Başkan Sinan Temiz yaptığı son konuşmada birlik ve beraberliğe dikkat çekerek “Tüm çalışmalarımız Artvin’in güzel bir şehir olması, Artvin insanının daha mutlu olması içindir. Yaşadığımız bu metropoldeki dağınıklığımızı gidererek, birlik ve beraberlik içinde sorunlarımızı giderecek ortamlar yaratmalıyız. İSARF bunu başardığına inanıyorum. Üye derneklerimiz amacına uygun faaliyetlerde bizlerle birlikte hareket ediyor. Yeni üyelerimiz olacak. Bu çatı daha demokratik ve daha şeffaf bir yapı ile herkesi kucaklıyor. Artvin’deki her soruna dikkat çekiyoruz. HES, MADEN, TAŞ OCAKLARI, YEŞİL YOL, TÜNEL, OTOYOLLAR gibi Artvin’de yapılması düşünülen her konuyu, konunun uzman kişileri ve akademisyenlerin araştırması sonucu halkımızı doğru yolda bilgilendirme gayreti içinde olduk. Ülkemiz yararına olan her konu bizi mutlu ettiği gibi, doğa katliamı ve çevre kirliliği yaratacak her projenin de karşısında olduğumuzu hepiniz gördünüz. Bunu çoğulcu mantıkla, bir araya gelerek karşı koyabiliriz. Zamanımı bu yolda sizlerle paylaştım. Herkesi bu çatıya katılmaya gayret gösterdim. Bu çabamın daha da ileriye gideceğine inanarak, yeni arkadaşlarıma görevimi bırakıyorum. Yine aktif olarak içinde olacağım. Bana tahammül eden, yaptığımı-yapamadığımı sorgulayan, seven-sevmeyen Artvin’in güzel yürekli insanları, Artvin’in kültürüne tanıtımına katkı yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tek liste ile girilen Kongre’de Kenan Satır’ın listesi yeni yönetime seçildiler.

Kongreye, Maçahel Vakfı Tüm Yönetim Kurulu ile Hemşinliler Hizmet Vakfı Sekreteri Mehmet Altunkaya, Kafkas Artvin Dernekleri Federasyonunu temsilen Başkan Yardımcıları ve icra heyetinden Şahin Altun, Erdoğan Güneş, Turgay Şimşek, Murat Kasap, Ensar Şimşek katıldı. HADİG Başkanı Şenol Kolçak, Borçkalılar Derneği Başkanı Yılmaz Melek ve Yönetim Kurulu. Sanatçılar Zafer Tekgümüş Ahmet Evbaşı Türkü Yürekli, Nahit Akdemir, Metin Temiz, Mürsel Akdemir, Bayar Şahin, Aydoğan Topal, Bizim Yaşar, Fuat Bahçeci de katılarak kongreyi onurlandırdılar.