AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT-FED BİRLİK VE DAYANIŞMA GECESİNE KATILIM YOĞUNDU

ŞAVŞAT-FED BİRLİK VE DAYANIŞMA GECESİNE KATILIM YOĞUNDU

ŞAVŞAT-FED BİRLİK VE DAYANIŞMA GECESİNE KATILIM YOĞUNDU

 

Şavşat Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “Birlik Ve Birlik ve Dayanışma Gecesi” yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Şavşat Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “Birlik Ve Birlik ve Dayanışma Gecesi” yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı Av. Halis Yıldırım Şavşat’ta Doğamıza yapılan talana değinerek ancak birleşirsek bunun önüne geçebileceğimizi ve bölgeye ekonomik katkı sağlamak içinde mutlaka kooperatifleşme zorunda olduğumuzu ve bununda alt yapısını hazırladık şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Daha sonra sırasıyla Metin Temiz, Pınarlı Dernek Halk korosu,  Şavşat Derneği Halk oyunları ekibi, Pınar Yıldız, Mehmet Gümüş ve sürpriz sanatçı olarak Ali Asker sahne alarak unutulmaz bir geceye imza attılar.

Şavşat Dernekleri Federasyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada ise; “Şavşat Dernekleri Federasyonuna bağlı Köy Dernekleri birlikte Figaro salonda  bir ilki gerçekleştirdiğimiz, yaklaşık bin kişilik salonu hınca hınc doldurarak ilçemizde ve ülkemizde yaşanan haksızlıklara hukuksuzluklara karşı, doğanın  talanına karşı, birleşerek kazanacağız  diyerek güzel bir gece yaşadık. Gecemize katılan konuklar arasında çok sayıda STK Başkan ve  yöneticilerinin yanı sıra  Siyasi parti temsilcileri de bizim coşkumuza ortak  oldular,  bizimle beraber halay tutup  birlikte  sularımızı, ormanlarımızı, yaylalarımızı, meralarımızı, tarımı, hayvancılığı, tarihimizi, kültürümüzü ve tüm canlıların yasam haklarını birlikte savunmak için  yanımızda olduklarını gösterdiler. Birlik ve Dayanışma gecesinde bizleri yalnız bırakmayarak  onurlandıran bütün konuklarımıza en içten teşekkürlerimizi  sunuyoruz.

Şavşat Dernekleri Federasyonunu (Şavşat- Fed) i oluşturan Derneklerimize; Teşekkürler Ciritdüzü, Teşekkürler Çavdarlı, Teşekkürler Ilıca, Teşekkürler Küplüce, Teşekkürler Meydancık, Teşekkürler Pınarlı, Teşekkürler Savaş Köyü, Teşekkürler Veliköy, Teşekkürler Şavşat Derneği, Teşekkürler Bizleri Yalnız Bırakmayan Şavşat Köyleri… (Tepeköy, Şalcı, Çayağzı, Kurudere…..) daha nice güzel günlerde buluşmak dileğimizle” ifadelerine yer verildi.