a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerSATRANÇÇILAR ARHAVİ’YE GURUR YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR

SATRANÇÇILAR ARHAVİ’YE GURUR YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR

SATRANÇÇILAR ARHAVİ’YE GURUR YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR

 

ARHAVİ BELEDİYESİ GSK SATRANÇ OYUNCULARI ANTALYA’DAN BAŞARILI SONUÇLARLA DÖNDÜLER

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Geçtiğimiz hafta Antalya’da satranç turnuvası düzenlendi. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen ve Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası adıyla gerçekleşen turnuvada bu yıl yaklaşık 2.500 kişilik rekor bir sporcu katılımı ile en geniş ve en kapsamlı organizasyon yapılmış oldu. Ülkenin dört bir yanından katılımın sağlandığı turnuvaya Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü satranç sporcuları da katıldı.

MNG Holding’e ait WOW Topkapı Palace’ın ev sahipliğinde yapılan turnuvada oyuncuların heyecanları gözlerinden okunuyordu. Turnuva öncesi sporculara heyecanlarını yenmeleri amacıyla psikolojik destek terapileri verildi. Antalya’da olan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu da sporcularımıza destek olarak moral verdi. Ayrıca turnuva öncesi sporcularımız stres atmaları için çeşitli etkinliklerde de yer aldılar.

Aynı dönemde Arhavisporlu futbolcularla da bir araya gelen satranççılar keyifli anlar yaşadılar. 6 gün boyunca heyecan ve hırsın bol olduğu müsabakaların ardından dereceye girenler açıklandı.

Arhavi Belediyesi GSK oyuncuları yine aldıkları başarılı sonuçlarla adından söz ettirdiler. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ise, Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nü temsil eden satranç oyuncularını ve takım antrenörü polis memuru Hamza Albayrak’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.