a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerREKTÖR TİLKİ; “VAR OLAN PROJELERDE DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIZ”

REKTÖR TİLKİ; “VAR OLAN PROJELERDE DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIZ”

REKTÖR TİLKİ; “VAR OLAN PROJELERDE DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIZ”

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, “2017 yılında değişik projelerle devam edeceğiz. Var olan ve sunulan projelerimizde de değişikliğe gitme düşüncesindeyiz” dedi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, “2017 yılında değişik projelerle devam edeceğiz. Var olan ve sunulan projelerimizde de değişikliğe gitme düşüncesindeyiz” dedi.

Üniversitemizi Daha İleriye Götürmek İstiyorum

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Koordinasyon Kurulu 2017 yıl I. Dönem toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fahrettin Tilki, 23 Ocak 2017 tarihinde düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı. İl Koordinasyon Kurulu 2017 yılı I. Dönem toplantısına katılan Tilki, “Üniversitemizi daha ileriye götürmek istiyorum” dedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki yaptığı konuşmada, “2016 yılında 27 Milyon TL’lik bütçemizin 16 Milyon lirası harcamış durumdayız. 2017 yılında değişik projelerle devam edeceğiz. Var olan ve sunulan projelerimizde de değişikliğe gitme düşüncesindeyiz” dedi.

Üniversitemizi daha ileriye götürmek istediğini belirten Tilki, “Ben 1993 yılında Artvin’e geldim. Ben birçok Artvinliden daha fazla Artvin’de bulundum. Artvin’in ve üniversitemizin gelişmesi için çok fazla heyecana sahibim açıkçası.  İnşallah üniversiteyi daha iyi konuma getirip ilimize katkı sunmaya çalışacağız. Üniversitemizin yerleşkesi açısından sorunları var. Tabi ki geçmişteki bazı projeleri değiştirdik” ifadelerini kullandı.

Şavşat Meslek Yüksekokulu’nda barınma sorunun olduğunu ifade eden Artvin Valisi Ömer Doğanay’a Tilki’den şu açıklamalar geldi:  “Üniversitemize tahsis edile geçici binada öğrencilerimizi misafir ediyoruz. Tabi bu büyük bir sorun bizim için. KYK’nın orada bu sorunu çözmesi lazım. Bu sorunumuz Yusufeli’nde de var ve büyük oranda Artvin Merkez’de de var. Gelecek yıl Eylül ayı itibariyle büyük bir yurt sorunumuz var. KYK’lar üniversiteye bağlı olmadığı için, onlarla iş birliği içinde bu konuyu çözmek zorundayız.”

Vali Doğanay, Yurt Sorunu Nedeniyle İlimizden Giden Öğrenci Sayısı Yalnızca 5

Artvin Valisi Ömer Doğanay 2016 öğretim yılında ilimizden yurt sorunu nedeniyle ilimizden giden sayısının yalnızca 5 öğrenci olduğunu ifade ederek, “Bu sevindirici bir durum. İnşallah bu yıl içerisinde karşıya Bin 500 kapasiteli öğrenci yurdu yapılacak. Yapılırsa il merkezindeki barınma sorunu büyük oranla ortadan kaldırılmış olacak. Fakat ilimizde durum böyle iken ilçelerimizde barınma sorunları devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Toplantıda Vali Doğanay,  Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye, “önümüzdeki yıl içerisinde yüksekokul açılacak bir ilçemiz var mı? Ayrıca Ardanuç ilçesinde de hayvancılık meslek yüksekokulu açma gibi isteğimiz var” şeklinde sorular yöneltti.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki Kendisine yöneltilen sorulara şu açıklamalarda bulundu: “Ardanuç ilçesinin nüfusu 10 Binin altında olduğu için YÖK meslek yüksek okulunun kurulmasına izin vermiyor.  Programdan çok programa gelmek isteyecek öğrenci kapasitesi de çok önemli. Bizler öğrenci bulabileceğimiz programlar açmalıyız. Mesele Şavşat ilçemize Yaşlı Bakımı Bölümünü açtık. Tabi 40 kişi talep etti. “