AnasayfaArtvin'den HaberlerORMANCILAR ARTVİN TANITIM FUARINDALAR

ORMANCILAR ARTVİN TANITIM FUARINDALAR

ORMANCILAR ARTVİN TANITIM FUARINDALAR

 

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Artvin’de bu yıl 1. si düzenlenen ve 10 gün sürecek olan Artvin kültür, sanat ve yöresel ürünler tanıtım fuarına stant açarak katıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Artvin’de bu yıl 1. si düzenlenen ve 10 gün sürecek olan Artvin kültür, sanat ve yöresel ürünler tanıtım fuarına stant açarak katıldı.

Artvin orman Bölge Müdürlüğü, ormancılık faaliyetlerinin yanında bölgede gerçekleştirilen geniş kitlelerin ilgi gösterdiği şenlik ve festival türü etkinliklerde katılarak faaliyetlerini sergiliyor. Daha önceki yıllarda Ankara ve İstanbul’daki Artvin tanıtım günlerine katılarak büyük ilgi gören Bölge Müdürlüğü son olarak bu yıl 1. si düzenlenen ve geleneksel hale gelmesi düşünülen, Artvin kültür, sanat ve yöresel ürünler tanıtım fuarı çerçevesinde açılan Artvin Orman Bölge Müdürlüğü standı büyük ilgi gördü.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan stantta, Ormancılık çalışmaları ve orman yangınlarına karşı uyarıcı broşür, dergi, çocuklar için satranç takımı, odun dışı ürünlerden bitki çaylarının dağıtımı yapılıyor. Bölgede yapılan çalışmaları gösteren tablolar, Odundan kendiliğinden oluşmuş veya düzeltilerek yapılmış hayvan heykelleri ve Ormancılık faaliyetlerinde kullanılan iş makinelerinin maketleri de etkinliğe gelenler tarafından büyük ilgi gördü.​