AnasayfaArtvin'den HaberlerÖĞRENCİ KAFİLESİ GEZİ TURUNU TAMAMLAYARAK İLÇEYE DÖNDÜ

ÖĞRENCİ KAFİLESİ GEZİ TURUNU TAMAMLAYARAK İLÇEYE DÖNDÜ

ÖĞRENCİ KAFİLESİ GEZİ TURUNU TAMAMLAYARAK İLÇEYE DÖNDÜ

 

Şavşat’ta gezi turunu tamamlayan öğrenci kafilesi ilçeye döndü.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Kaymakamlığının destek ve katkılarıyla organize edilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Şavşat’taki 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen 50 kişilik kültür ve eğitim gezisi sona erdi.

Gezi kapsamında Ankara, İstanbul, Çanakkale ve Bursa’daki tarihi, turistik yerler ve üniversiteler gezildi. Anıtkabir’den Külliye ‘ye, Topkapı’dan Çanakkale Şehitliklerine, Ulucami’den Ayasofya’ya… herkesin görmesi gereken mekanlara gidildi.

8 günlük gezinin sona emesi ve öğrencilerimizin ilçeye dönmeleri sebebiyle, İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, “Öğrencilerimizin kazasız belasız bu gezi turunu tamamlayarak sağ salim ailelerine kavuşmalarından dolayı çok mutluyum. İnşallah öğrencilerimize ufak da olsa bir katkısı olmuştur. İnşallah Şavşat eğitimine bir faydamız dokunmuştur. Gezi kafilemizden desteklerini esirgemeyen Ankara Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hakan Mehmet Ercan’a, İstanbul Boğaziçi İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Altan’a, İstanbul Beykoz Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun ve yönetim kurulu üyelerine, Bursa Şavşatlılar Derneği Başkanı Murat Aydin ve yönetim kurulu üyelerine, Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Levent’e ve ismini yazamadığım katkı sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizlerin katkısıyla bu gezi muhteşem oldu. Ayrıca öğrencilerimize rehberlik edip göz kulak olan Bayram Karakuş ve diğer öğretmenlerimize de teşekkür ederim. İnşallah hep birlikte Şavşat eğitimini zirveye çıkartacağız” dedi.