AnasayfaArtvin'den HaberlerMİLLETVEKİLİ KIŞLA, ARDANUÇ’A YÜKSEKOKUL MÜJDESİ VERDİ

MİLLETVEKİLİ KIŞLA, ARDANUÇ’A YÜKSEKOKUL MÜJDESİ VERDİ

MİLLETVEKİLİ KIŞLA, ARDANUÇ’A YÜKSEKOKUL MÜJDESİ VERDİ

 

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ardanuç’ta bir dizi ziyaretlerde bulunarak 2018/2019 eğitim ve öğretim yılında ilçede yüksekokulun hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Hayati Akbaş

ARDANUÇ-AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ardanuç’ta bir dizi ziyaretlerde bulunarak 2018/2019 eğitim ve öğretim yılında ilçede yüksekokulun hizmete açılacağının müjdesini verdi.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ardanuç’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kışla beraberindeki AK Parti Ardanuç İlçe teşkilatı mensupları ve kurum amirleri ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Ziyarette, eski taş bina olarak bilinen Ardanuç Lisesi’nde restorasyon çalışmalarının başlatılmasına daha sonra binanın AÇÜ’ye tahsis edilerek 2018/2019 eğitim ve öğretim yılında Ardanuç Meslek Yüksek Okulu olarak Ardanuçluların ve Öğrencilerin hizmete açılması görüşüldü.

Kışla Ardanuç’ta yapımı devam eden; Ardanuç Yatılı İmam Hatip Lisesi Yurdu ve Okulu, AKAK tarafından yapımı finansa edilen Ardanuç Canlı Hayvan pazarı, Ardanuç Yarı açık Cezaevi ve yapılması planlanan Cehennem deresi Seyir Köprüsü, TOKİ konutları Arazisini yapılması düşünülen yerlerde incelemede bulundu.

Ayrıca önceki aylarda inşaatı biten Ardanuç ilçe kaymakamlık binasını ziyaret etti. Kaymakamlık ziyaretinden sonra Ardanuç Belediyesi başkanının daveti üzerine Ardanuç Belediyesi’nde Ardanuç’un geleceği hakkında fikir alış verişi yapıldı.

Ziyaret Kışla’nın bir süre önce restorasyonu tamamlanan bölgedeki en eski cami olan İskender Paşa camisi ve türbesine ziyareti ile son buldu.