AnasayfaArtvin'den HaberlerMESLEKİ EĞİTİM YÖNETİM KURULU PROTOKOLU İMZALANDI.

MESLEKİ EĞİTİM YÖNETİM KURULU PROTOKOLU İMZALANDI.

MESLEKİ EĞİTİM YÖNETİM KURULU PROTOKOLU İMZALANDI.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında “Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetimi Kurulu”  protokolü imzalandı.

ARTVİN-Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yeni Okul Yönetimi Modeli” ile mesleki ve teknik eğitimi daha nitelikli olarak gerçekleştirmek amacıyla kurulacak yönetişim sisteminde; Yerel yönetimler, meslek kuruluşları ve yerel reel sektörle işbirliği içerisinde çalışacak.

Bu kapsamda her yıl il ve ilçelerde, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yöneticilerinin, mesleki ve teknik orta öğretim okul/kurum müdürlerinin, sektör, meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin temsilcilerinden oluşacak “Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetimi Kurulu” oluşturulacak.

Başkan Kurtul Özel Konuyla ilgili olarak; “ Üyelerimizin nitelikli eleman temini konusunda kanayan yarasına çare bulabilmek için tüm gayretimizle çaba gösteriyoruz. Daha önce UMEM Beceri’10 Projesi ile yakalanan çalışma ortamını şimdi de mesleki ve teknik ortaöğretim düzeyinde sürdüreceğiz ”dedi.

Protokol, Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Günay tarafından imzalandı.

HAYATİ AKBAŞ