AnasayfaArtvin'den HaberlerMEMLEKETİNE İZNE YÜCEL KÜÇÜKALTUN AYI SALDIRISINA UĞRADI

MEMLEKETİNE İZNE YÜCEL KÜÇÜKALTUN AYI SALDIRISINA UĞRADI

MEMLEKETİNE İZNE YÜCEL KÜÇÜKALTUN AYI SALDIRISINA UĞRADI

 

Senelik iznini geçirmek için Ankara’dan memleketi Şavşat’a gelen Yücel Küçükaltun memleketinde (56) ayı saldırısına uğradı. Küçükaltun, ayı saldırısından yara almadan kurtuldu.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Senelik iznini geçirmek için Ankara’dan memleketi Şavşat’a gelen Yücel Küçükaltun memleketinde (56) ayı saldırısına uğradı. Küçükaltun, ayı saldırısından yara almadan kurtuldu. Memleketi Şavşat’ta ayı saldırısından yara almadan kurtulan Küçükaltun, Şavşat’a bağlı Meşeli Köyü Agara Mahallesi’ndeki evinin bahçesine giren ayı ve iki yavrusunu görünce aracına bindi. Küçükaltun aracın kornasına basması sonucu ayılar korkarak kaçtı.

Konuyla ilgili olarak Yücel Küçükaltun; “Her yıl olduğu gibi yine senelik izini mi memleketimde geçirmek için köyüme geldim. Köydeki evimizin hemen yanında bulunan bahçemize bir ayı ve iki yavrusunun girdiğini gördük. Biraz seslenmemize rağmen ayı ve yavruları bahçeden çıkmadı. Kapının önünde bulunan aracıma binerek ayıyı çıkarmak istedik. Bir anda ayı araca doğru saldırdı. Araç içerisinde  kızım ve yeğenlerim vardı. Arabanın kornasına bastım, ayı kaçtı.  Ayı annelik duygusu ile yavrularını koruma amaçlı araca saldırdığını düşündüm. Elbette onlarda bir can ve içinde bulunduğumuz doğada onlarında yaşam hakkı var. Bu bölgede oldukça çok sayıda ayı saldırıları vakası olmaktadır. Ayıların mahallelerin içine inmemesi için ormanlık alanların veya köyün ormana yakın bölgelerine meyve ağaçları dikilebilir. Tabii onlarda bir can beslenebilmek için mahallelerin içine kadar inmek zorunda kalıyorlar” dedi.

Yücel Küçükaltun elindeki cep telefonu ile o anı saniye saniye kaydetmeyi başardı.