AnasayfaArtvin'den Haberler“MATRUŞKA OYUN İÇİNDE OYUN” ARTVİNLİLERLE BULUŞUYOR

“MATRUŞKA OYUN İÇİNDE OYUN” ARTVİNLİLERLE BULUŞUYOR

“MATRUŞKA OYUN İÇİNDE OYUN” ARTVİNLİLERLE BULUŞUYOR

 

Artvin’de “Matruşka Oyun İçinde Oyun” tiyatro oyunu 19 Şubat Pazar günü iki seans şeklinde ücretsiz izleyicilerle buluşacak.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi, düzenlediği kültürel etkinlikler kapsamında tiyatro oyunlarını Artvin halkı ile buluşturmaya devam ediyor. Ayşe Bayyurt’un kaleme aldığı, Hakan Sönmez’in yönettiği “Matruşka Oyun İçinde Oyun” adlı tiyatro oyunu Artvin Belediyesi tarafından izleyicilerle buluşturuluyor. Tiyatro oyunu yakın zamanda yaşanan 15 Temmuz darbe girişimini de konu ediniyor. Cumhuriyetin kuruluşundan sonra Türkiye tarihinde yaşanmış olan siyasi olayların mizahi bir dille ele alındığı oyunda, çok sayıda usta oyuncu yer alıyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’de her alanda çalışmalarının sürdüğünü kültürel etkinliler kapsamında Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu’nun yıl içerisinde oyunlarıyla izleyicilerinin karşısına çıktığını bunun yanında tarihimizi ve günümüzü konu alan profesyonel ekiplerinde ilimizde halkla buluşturulduğunu belirterek 19 Şubat Pazar günü iki seans şeklinde gösterilecek “ Matruşka Oyun İçinde Oyun “ adlı tiyatro oyununa davet etti. Başkan Kocatepe;” ilimizde kültürel ve sanatsal etkiliklere de önem veriyoruz. Önemli gün ve haftalarda sinema filmi tiyatro oyunları getirerek halkımıza ücretsiz gösterim sağlıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimini mizahi bir dille konu alan Matruşka Oyun İçinde Oyun adlı tiyatro oyununu halkımızla buluşturuyoruz. 19 Şubat Pazar günü ilk gösterim saat 13.30’da Çoruh Üniversitemizin Ali Nihat Gökyiğit Kongre merkezinde olacak.  İkinci seans yine Pazar akşamı 19.30’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde halkımızın karşısında olacak. Bu anlamlı tiyatro oyunumuza tüm halkımızı davet ediyoruz”dedi.