AnasayfaArtvin'den HaberlerAGC’DEN, İŞKUR İL MÜDÜRÜ CEVAT ERTÜRK’E ZİYARET

AGC’DEN, İŞKUR İL MÜDÜRÜ CEVAT ERTÜRK’E ZİYARET

AGC’DEN, İŞKUR İL MÜDÜRÜ CEVAT ERTÜRK’E ZİYARET

Artvin Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Alkan ve basın mensupları, İŞKUR İl Müdürü Cevat Ertürk’ü ziyaret ettiler.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Alkan, Doğan Haber Ajansı Temsilcisi Adem Güngör, İhlas Haber Ajansı temsilcisi Hasan Fehmi Demir, 08olay Muhabiri Buket Çelik, Artvin İŞKUR İl Müdürü Cevat Ertürk’ü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren İŞKUR Müdürü Cevat Ertürk, faaliyetleri hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Ertürk, 2016 yılında 2 bin tane açık iş tespit ettik. Bu açık işleri iş ve meslek danışmanı arkadaşlarımız tarafından iş yerlerine gitmek suretiyle belirliyoruz. Bunlardan bin 400’e yakınını doldurmuş olduk. Diğer 600’ü ise vatandaşlarımızın iş beğenmemezliği, mesleksizlik gibi nedenlerle karşılayamadık. Onun dışında girişimcilik eğitimleri yaptık. 340 kişiyi girişimcilik eğitimlerinden mezun ettik. Artvin merkez ve ilçelerinde 14 adet kurs açtık ve girişimcilik ruhunu harekete geçirmek ve bu arkadaşlarımızla beraber yeni işyerleri açmak ve istihdam sahalarını genişletmek için uğraştık. ‘Mart ayından itibaren inşallah buna ağırlık vereceğiz ve bu kursları başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, İŞKUR İL Müdürü Cevat Ertürk’e ilimizde görev yapan basın camiası hakkında bilgiler verdi.Başkan Alkan, İŞKUR İl Müdürü Cevat Ertürk’ü ziyaret etmek üzere yeni dernek binasına beklediğini ifade etti.