AnasayfaArtvin'den HaberlerKYK’ DA ÇEVRE ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KYK’ DA ÇEVRE ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KYK’ DA ÇEVRE ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

 

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu  “Artvin’de Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun” sloganıyla ağaç dikim etkinliğinde birer fidan dikti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu düzenlenen sosyal sorumluluk projeleriyle gündeme gelmeye devam ediyor.  Artvin İl Müdürlüğü’ne bağlı merkez yurt müdürlüklerinde barınan öğrenciler oluşturulan KYK Ormanı’na “Artvin’de Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun” sloganıyla düzenlenen ağaç dikim etkinliğinde birer fidan dikti.

Öğrenciler isimlerinin basılı olduğu etiketleri diktikleri fidanlara astı. Öğrenciler Artvin’de bulundukları zamanlarda ağaçlarının bakımlarını kendileri kontrol ederek Artvin’den ayrıldıklarında bir hatıra bırakmak istediklerini söylediler.

Ağaç Dikim etkinliğinin ardından hatıra fotoğrafı çektiren KYK öğrencileri, hazırlanan yöresel kuzu döner ikramıyla Artvin’in geleneksel yiyeceğini de tatmış oldu. Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı bu şölende öğrenciler tulum eşliğinde horon vurarak günlerini adeta bir şenlik havasında geçirdi.