AnasayfaArtvin'den HaberlerDSİ BÖLGE MÜDÜRÜ ŞAVŞAT’I ZİYARET ETTİ

DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ ŞAVŞAT’I ZİYARET ETTİ

DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ ŞAVŞAT’I ZİYARET ETTİ

DSİ Bölge Müdürü Sayın Celal Tokalak ve Bölge Müdür Yardımcısı Turan Karagöz Şavşat’ı ziyaret etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-DSİ Bölge Müdürü Sayın Celal Tokalak ve Bölge Müdür Yardımcısı Turan Karagöz Şavşat’ı ziyaret etti.

DSİ Bölge Müdürlüğü kapsamında Şavşat’ta yapımı tamamlanan dere ıslah çalışmalarını ve çalışma yapılması gereken alanları incelemek üzere Şavşat’ı ziyaret eden Bölge Müdürü Celal Tokalak ve Bölge Müdür Yardımcısı Turan Karagöz; Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Fen İşleri Müdürü Savaş Gül, Destek Hizmetleri Müdürü Özgür Dede ve İnşaat Mühendisi Güllü Demir ile birlikte Tigrat Deresi’nde tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi.

Çevre yolu karşısında yapılması planlanan yeni terminal alanından Armutlu Mahallesi üst kısmına kadar olan bölgeyi inceleyen Tokalak ve Karagöz bu alanda dere ıslahı konusunda yapılması gereken çalışmalar hakkında Başkan Öztürk ile görüş alışverişinde bulundu. DOKA desteği ile yapılan Dere Boyu Peyzaj çalışmaları hakkında da bilgi alan DSİ Bölge Müdürü Tokalak, bu bölgenin detaylı fotoğraflama ve analiz çalışmalarını yapmak üzere Şavşat’a bir ekip göndereceğini belirterek çevre yolu ve peyzaj çalışmaları ile bağlantılı olacak şekilde dere ıslahı konusunu birkez daha değerlendireceklerini belirtti.

Konu hakkında bilgi veren Başkan Öztürk: “DSİ Tigrat deresi üzerinde çok ciddi dere ıslahı yaptı. Sayın Bölge Müdürümüzü yerinde inceleme yapmak üzere ilçemize davet ettik. Bugün burada yaptığımız incelemelerde gerek çevre yolu inşaatında gerekse DSİ ıslah çalışmalarında kısmi eksiklikler var. İnşallah bu eksiklikleri de gidererek Tigrat deresi üzerindeki çalışmaları tamamlayacağız. Geçmişte kötü anılarla anılan Tigrat deresi bundan sonraki süreçte DOKA’nın da katkılarıyla yürüyüş yapılabilecek gezip dolaşılabilecek bir alan haline getireceğiz. Bu bölgedeki çalışmalarda emeği geçen tüm kurumlarımıza ve milletvekilimiz Sayın Dr. İsrafil Kışla ’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

DSİ Bölge Müdürü Tokalak ve Müdür Yardımcısı Karagöz, yapılan incelemelerin ardından Şavşat’tan ayrıldı.