AnasayfaArtvin'den HaberlerKOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

KOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

KOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu Kocaali’de projesi kapsamında başlayan tanıtım günlerinde Kocaeli Artvinliler Birliği öncülüğünde bugün Artvin Tanıtım Günleri Kocaelililere kapılarını açtı.

Hayati Akbaş

KOCAELİ-Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu Kocaali’de projesi kapsamında başlayan tanıtım günlerinde Kocaeli Artvinliler Birliği öncülüğünde bugün Artvin Tanıtım Günleri Kocaelililere kapılarını açtı.

Kocaeli Büyükşehir ve Kocaeli Artvinliler Birliliğinin Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlediği Artvin Tanıtım Günleri 4 gün sürecek.

Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Artvin Tanıtım Günlerine AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Ak Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Artvin Kocaeli Artvinliler Birliği Başkanı İmdat Erdoğan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tanıtım günlerinin açılış konuşmasını yapan Artvinliler Birliği Başkanı İmdat Erdoğan Artvin’i Kocaeli’nde yaşatmak istedik diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Kocaeli Artvinliler Birliği olarak, Artvin ilimizin doğal güzelliklerini, kültürünü siz değerli Kocaeli halkına ve Artvin özlemi çeken hemşerilerimize burada yaşatmak istedik. Bu güzel organizasyonda emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na ve çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin’in güzelliklerini koruduklarını belirterek şunları ifade etti:: “Kocaeli’mizin çok çeşitli ilçelerinde cennetin köşesi Artvin’imizi temsil eden temsilcilerimiz ve Kocaali’deki Artvinliler hepiniz hoş geldiniz. İmdat başkanım ve ekibi Artvin’e geldiklerinde bu projeyi yapmak istediklerini söyleyince oradakilerin neleri özlediğini biliyorum dedim. Artvin’in dedeleri ve ninelerinin anlattığı güzellikleri özlediğinizi biliyordum. Gelin iddialı olalım, birlikte güzel bir proje yapalım dedik. Biz Artvin’in güzelliklerini koruyoruz. Buradakiler sadece demo, gelip yerinde görmeniz lazım. Artvin’i bir cümle ile anlatıyoruz. Artvin enlerin kenti. En temiz hava, en büyük Atatürk heykeli orada. Sevginin güneşin, adamlığın doğduğu kentten size selam getirdim. 08.08.2018 de saat 18.00’da  Artvin’de başlayacak Kültür Turizm fuarına hepinizi davet ediyorum” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin Türkiye’nin en zengin kenti olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Kocaeli zengin fakat zenginlik para ile olmaz, gönül zenginliği ile olur. Kocaali’de insan zengini, Türkiye’nin tüm çiçekleri, kültürlerinin bulunduğu yer Kocaeli. Burası Artvin, burası İzmir, burası Tekirdağ, burası Erzurum. Heyecan dolu, çalışkan, cesur insanların kenti Kocaeli. Büyükşehir olarak bu tanıtım günlerinin çok önemsiyoruz. Kentlerimizi daha iyi tanımamış gerekir. Örf adet gelenekleri, folkloru, müziği ile tanımamız gerekir. Anadolu’nun tüm güzelliklerini burada göreceğiz. Artvin’in müziğini, hareketini burada göreceğiz” diye ifade etti.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaali’de her yerden insanın yaşadığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: Anadolu’nun her yerinden gelen vatandaşlarımız Kocaeli’nin gelişmesinde söz sahibi oldu. Artvin Türkiye’nin birçok yerine göç veriyor. Artvin doğası ile insanı ile Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri” şeklinde konuştu.

Dört gün boyunca Uluslararası Fuar Alanı’nda devam edecek olacak etkinlik protokolün stantları dolaşması ve  Resul Dindar konseri ile devam etti.