a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerKAYMAKAMLAR VE MÜLKİ İDARE AMİRLERİ KARARNAMESİ AÇIKLANDI

KAYMAKAMLAR VE MÜLKİ İDARE AMİRLERİ KARARNAMESİ AÇIKLANDI

KAYMAKAMLAR VE MÜLKİ İDARE AMİRLERİ KARARNAMESİ AÇIKLANDI

 

hopa-kaymakami-mehmet-ali-ozkan-tatvan-kaymakamligina-atandi

Kararname’de Artvin’de de Önemli Değişiklikler Yer Aldı

HOPA-MURGUL VE YUSUFELİ KAYMAKAMLARI DEĞİŞTİ.

ARTVİN-İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan Kaymakamlar ve Mülki İdare Amirleri Kararnamesi açıklanırken, kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Kararnameye göre, 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak atandı. Kaymakam ve vali yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnameye göre, 616 mülki idare amirinin görev yerinde değişiklik yapıldı.

Kararname ile 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Ayrıca 30 kaymakam ve vali yardımcısı bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi, 9 mülki idare amiri de diğer görevlere atandı. Kararname haricinde yapılan atamalarla ise 12 mülki idare amirinin bakanlık bünyesindeki görev yeri değiştirildi.

Hopa, Yusufeli ve Murgul Kaymakamları Değişti

Kararname’de Artvin içinde önemli değişikler gerçekleşti. Hopa, Murgul ve Yusufeli Kaymakamları değişirken, ayrıca il hukuk müşavirliği görevlerinde de değişim yaşandı.

Buna göre değişiklikler şu şekilde oldu: Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı’na tayin olurken,  Hopa Kaymakamlığı’na Afyonkarahisar’ın Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez atandı. Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Erzurum’un Şenkaya ilçesine tayin olurken, Yusufeli Kaymakamlığı’na Konya’nın Yunak İlçesi Kaymakamı Ahmet Altun tayin oldu.  Murgul Kaymakamlığı’na Konya ilinin Derbent Kaymakamı Arif Oltulu atanırken, Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam ise Tunceli’nin Hozat İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. Artvin İl Hukuk İşleri Müdürü Mutlu Almalı, Bayburt Vali Yardımcılığı’na tayin olurken, Artvin Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne Van’ın Özalp ilçesi Kaymakamı Serdar Karal getirildi.

İşte Yeni Kaymakamlarımız

Hopa İlçesi’ne Şuhut Kaymakamı Görükmez Geliyor

Kararnamede Hopa ilçesi Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ın Bitlis’in Tatvan ilçesi Kaymakamlığı’na tayini çıkınca Hopa Kaymakamlığı’na ise Afyonkarahisar’ın Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez atandı.

Giden Kaymakam Mehmet Ali Özkan Kimdir?

1973 Ankara Güdül doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Mehmet Ali Özkan, 1999 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak, Gümüşhane kaymakam adayı olarak göreve başlamış, Afyon- İhsaniye ve Denizli- Beyağaç’ta Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı yurtdışı eğitim stajı çerçevesinde bir yıl süreyle İngiltere’de kaldı Daha sonra sırasıyla Afyon-Başmakçı, Van-Gürpınar ve Konya-Hadim Kaymakamı olarak görev yapmıştır. Düzce- Gölyaka Kaymakamı olarak görev yaparken 05.01.2014 tarihinde Hopa Kaymakamı olarak görevlendirilmişti. Daha sonra 02.09.2014 günü 2014/1032 Sayılı müşterek kararname ile atandı. Arzu Özkan ile evli olup, Asya adında kız çocuğu babasıdır. Özkan, son kararname ile Bitlis ilinin Tatvan ilçesi Kaymakamlığı’na atandı.

Hopa Kaymakamlığına atanan Ferit Görükmez Kimdir?

1979’da Çorum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Lâçin’de, lise öğrenimini ise Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 2003–2004 yılları arasında Vergi Denetmen Yardımcılığı yaptı. 2004 yılında Amasya Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başladı. Eskişehir’in Sarıcakaya, Amasya’nın Hamamözü ve Göynücek, Çankırı’nın Korgun ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. İngiltere’nin Sheffield Üniversitesi’nde Management English alanında eğitim gördü.  Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 15.03.2007–25.08.2008 tarihleri arasında Nevşehir-Acıgöl Kaymakamı, 28.08.2008 –16.08.2010 tarihleri arasında Erzurum-Uzundere Kaymakamı, 16.08.2010 – 09.08.2013 tarihleri arasında Muş-Bulanık Kaymakamı olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı’nın 2013 yılı Müşterek Kararnamesi ile İlçemiz Kaymakamlığına atanan Ferit Görükmez 20.08.2013 tarihinde Şuhut ilçemizdeki görevine başlamıştı. Evli olup Ali Erkam ve Yusuf Eren adlarında iki oğlu var. Son kararname ile Hopa ilçesinin yeni Kaymakamı oldu.

Murgul Kaymakamı Çam Gitti, Yerine Derbent Kaymakamı Oltulu Geliyor

Murgul Kaymakamlığı’nda da değişim yaşandı. Kararnameye göre Murgul Kaymakamlığı’na Konya ilinin Derbent ilçesi Kaymakamı Arif Oltulu atanırken, Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam ise Tunceli’nin Hozat İlçesi Kaymakamlığı’na atandı.

Murgul’un yeni Kaymakamı Arif Oltulu Kimdir?

Arif Oltulu, 1981 yılında Aksaray’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aksaray da tamamladıktan sonra 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi A.B.D. yüksek lisans programından mezun oldu. 2007 yılında Maliye Bakanlığı’nda Vergi Denetmen Yardımcısı olarak kamu görevine başladı. 2010 yılında Bingöl Kaymakam Adayı olarak Bingöl Valiliği’ne naklen atandı. Konya Ilgın İlçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Eskişehir Günyüzü İlçesi, Ordu Çaybaşı İlçesi ve Isparta Yenişarbademli İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2011-2012 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından bir yıl süre ile gönderildiği İngiltere’de yurt dışı stajını tamamladı. 2013/463 sayılı Müşterek Kararname Derbent ilçesi Kaymakamlığına atanan Arif Oltulu burada 3 yıl görev yaptı. Oltulu evli olup, İngilizce bilmektedir. Son kararname ile Murgul Kaymakamlığı’na görevlendirildi.

Yusufeli Kaymakamı Dereci gitti yerine Yunak İlçesi Kaymakamı Altun Geliyor

Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Erzurum’un Şenkaya ilçesine tayin olurken, Yusufeli Kaymakamlığı’na Konya’nın Yunak İlçesi Kaymakamı Ahmet Altun tayin oldu.

Yeni Kaymakam Ahmet Altun Kimdir?

1983 yılında Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Sarıkaya’da tamamladıktan sonra, üniversite okumak için İstanbul’a gitti İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni kazandı ve 2006 yılında buradan mezun oldu. Mezuniyet sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bakanlık İş Müfettişi Yardımcısı olarak işe başladı. Yaklaşık 1,5 yıl çalıştıktan sonra, İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sırayla valilik stajı, kaymakam refikliği stajı ve Mülkiye Müfettişleri ile beraber teftiş stajını tamamladıktan sonra, dil eğitimi almak ve ABD yönetim hakkında araştırmalar yapmak üzere 1 yıllığına ABD’nin Maryland eyaletine gönderildi. Burada bulunduğu süre içerisinde aynı zamanda, BM nezaretindeki Daimi Türk Temsilciliği’nde Dışişleri Stajını tamamladı ve çeşitli uluslararası toplantılara katıldı. Yurtdışı dönüşü Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak Konya’nın Yunak İlçesine Kaymakam olarak atandı. Kaymakamımız İngilizce bilmektedir ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Tuba Altun ile evli olup bir kız çocuğu babasıdır. 12.08.2013 tarihinde Yunak Kaymakamlığı görevine başladı. Son kararname ile Yusufeli ilçesi Kaymakamlığı’na atandı.

İl Hukuk Müşavirliği’nde De Değişim Yaşandı

Kararname ile aynı zamanda il Hukuk Müşavirliği görevinde de değişim yaşandı. Aynı zamanda Artvin Vali Yardımcısı olan Mutlu Almalı, Bayburt Vali Yardımcılığı’na bu kararname ile atandı. Artvin İl Hukuk İşleri Müdürü Mutlu Almalı, Bayburt Vali Yardımcılığı’na tayin olurken, Artvin Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne Van’ın Özalp ilçesi Kaymakamı Serdar Karal getirildi.

HAYATİ AKBAŞ

ahmet-altun-yusufeli-kaymakamligina-atandihopa-kaymakamligina-ferit-gorukmez-atandi murgul-kaymakami-huseyin-cam murgulun-yeni-kaymakami-arif-oltulu mutlu-almali-bayburt-vali-yardimciligina-atandi omer-dereci-yusufelinden-erzurum-senkayaya-atandi