AnasayfaVakıftan HaberlerKadınlardan oluşan muhteşem bir sergi!

Kadınlardan oluşan muhteşem bir sergi!

Kadınlardan oluşan muhteşem bir sergi!

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı ile Gürcü Kültür Merkezi’nin düzenlemiş olduğu “Türk-Gürcü Ressamlar Karna Sergisi” bugün İstanbul Gürcistan Başkonsolosu Sn. Aleksandre Jishkariani Gürcistan’dan gelen misafirlerinin durumu nedeniyle yerine Yardımcısı Sn. Gize Biblaia’nın katılımıyla açılışı yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı sergi de Vakıf Başkanı Esen Yağcı sanat ve sanatçılarımızın yanında olduklarını belirterek; “Vakfımız binasında kültürlerimizin birleşimi karma sergimize çok değerli resimleri ile katılan ressamlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.
Gürcü Kültür Merkezi Başkanı Fehmi Uzal sergi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Gürcü kültürünün yaşatılması amaçlanan sergimize Gürcü ressamlarımızın katılımı bizi mutlu etmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Türk Ressamlar Evren Bilgin, Selma Yüce, Melahat Yağcı, Gürcü Ressamlar Akaterina Kakauridze, Eliza Khalvashi Başay ve Salome Gogua’nın resimleri büyük ilgi gördü.
Ressam Akaterina Kakauridze: “Resim yaparken kendi dünyamı buluyorum. Renklerle oynamayı seviyorum.”
Müzisyen-Ressam Eliza Khalvashi: “Resim, müzik, piyano ve sanat hayatimin bir parçası.”
Ressam Salome Gogua: “4 yaşında resim yapmaya başladım. Resimlerim doğa ve insanlar.dan oluşuyor.”
Ressam-Seramik Sanatçısı Melahat Yağcı diyor ki: ”Resim atölyem benim özgürlüğüm. Resimlerimde insana ve doğaya olan tutkum nedeniyle oluşan duygularımı yansıtıyorum.”
Ressam Evren Bilgin diyor ki: “Güzel Sanatlara olan ilgim Ebruli kadınlar, kadının iç dünyasını dışa vurma çabası, sesini duyma gayeti, görülmez olmadığını, duyulmak istendiğini haykırdığı bir grup moderen çalışmalarla ifade ediyorum.”
Ressam Seramik Sanatçısı Selma Yüce Diyor ki: “Duygu ve düşüncelerimi üç boyutlu seramik çalışmalarımla ifade ediyorum. Sanatın gücüne inanıyorum.”
Sergi Türk ve Gürcü müziği eşliğinde yapılan folklorik ezgilerle sona erdi.