a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaVakıftan HaberlerArtvinliler Hizmet Vakfı, Artvin Milletvekili Faruk Çelik’i ağırladı!

Artvinliler Hizmet Vakfı, Artvin Milletvekili Faruk Çelik’i ağırladı!

Artvinliler Hizmet Vakfı, Artvin Milletvekili Faruk Çelik’i ağırladı!

Artvinliler Hizmet Vakfı, İstanbul’da Artvin Milletvekili Faruk Çelik ağırladı. Artvinliler Hiimet Vakfı Başkanı Esen Yağcı’nın ev sahipliğinde yapılan buluşmaya Vakıf Onursal Başkanı İsmet Acar, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Şalikoğlu, Kurucu Başkan Atilla Öztürk ve Artvin Eski Milletvekili İsrafil kışla ile çok sayıda Artvinli hemşerimiz katıldı.
Toplantıda Artvin’in sorunları ele alırken, çözüm önerileri sunuldu.
Artvinliler Hizmet Vakfı Onursal Başkanı İsmet Acar ‘’ Artvin kimliğimin vakıf için üst kimlik olduğunu belirterek, siyasi yelpazedeki herkesi Artvin için çalışmaya, hizmet etmeye davet etti.
Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Esen Yağcı bölgede hidroelektrik santrallerine dikkat çekerek, Artvin’in bu konuda bir doyum noktasına ulaştığını ifade etti.
Artvin Milletvekili Faruk Çelik ise, bölgenin sorunlarını bildiğini, çözüm noktasında girişimlerinin olduğunu ifade etti. Artvin’den göçü tersine çevirmek gerektiğini ifade eden Çelik ‘’Nüfusumuz yeniden 250 bine ulaşmalı. Tek edilmiş köylerimiz var. Bunun için de Artvin’in kimyasal girmeyen, tamamen doğal tarım ürünleri yetiştiriciliği yapan il statüsü kazanması gerektiğini düşünüyorum. Bu bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor’’ dedi.