AnasayfaArtvin'den HaberlerİSTANBUL’DA İSTAD ARHAVİLİLERİ İFTARDA BULUŞTURDU

İSTANBUL’DA İSTAD ARHAVİLİLERİ İFTARDA BULUŞTURDU

İSTANBUL’DA İSTAD ARHAVİLİLERİ İFTARDA BULUŞTURDU

 

İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği geleneksel iftar etkinliği ile Arhavilileri bir kez daha bir araya getirdi.

Hayati Akbaş

İSTANBUL-İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği geleneksel iftar etkinliği ile Arhavilileri bir kez daha bir araya getirdi. İftar yemeğine dernek üyelerinden oluşan ikiyiz kişinin üzerinde katılım oldu. Yönetim Kurulu. Üyelerinden Muhittin Altun’un sesinden okunan dualarla oruçlar açıldı. Düzenlenen iftar etkinliğinde hep birlikte Arhavi’yi İstanbul’a taşıyarak hemşerileri bir araya getirmiş olmanın sevinci yaşandı. Gün içerisinde yağan yoğun yağışa rağmen Arhavililer etkinliğe yoğun ilgi ve katılım gösterdiler. Katılanlar arasında Arhavi’nin değerlerinden Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayrak yanı sıra Güngör Takaz ve sivil toplum örgütü KARDEF’ten Arhavililer katıldılar.

Birlikte yenen iftar yemeğinin ardından horon kurulmasa olmazdı. Sanatçı Temel Saraç’ın tulumu eşliğinde horon halkası kuruldu. Memleket özlemini yansıtan horon halkası ile katılanlar gönüllerince eğlendiler.