a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaVakıftan HaberlerİSTANBUL’DA ARTVİNLİLERİN BULUŞMA NOKTASI ‘’ ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI’’

İSTANBUL’DA ARTVİNLİLERİN BULUŞMA NOKTASI ‘’ ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI’’

İSTANBUL’DA ARTVİNLİLERİN BULUŞMA NOKTASI ‘’ ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI’’

İstanbul Beykoz Kavacık’ta bulunan ve 15 Mayıs 2022 tarihinde açılışı olan “Artvinliler Hizmet Vakfı” Artvin Belediyesi’nin bu yıl 41.Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalin’de Büyük Ortada Şampiyonu olan “Cilcimli” isimli boğanın birebir heykelini hediye etmesi nedeniyle 9 Ekim 2022 Pazar günü Artvinlileri ve tüm Artvin dostlarını buluşturan bir etkinlik gerçekleştirdi. Gelecek kuşaklara kültürel anlamda miras bırakmayı hedefleyen, Artvin kültürünün yaşatılması ve Turizminin geliştirilmesi adına birçok etkinlik düzenleyen Artvinliler Hizmet Vakfı bu anlamda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Artvinliler Hizmet Vakfı’nın Kavacık’ta bulunan Hizmet binasının bahçesine konan, Heykeltıraş Süleyman CAN’ın yaklaşık 2 aylık yoğun bir çalışma sonucu yaptığı, boyu 230 cm, 140 cm yüksekliğinde ve 200 kilogram ağırlığındaki boğa heykelinin yanı sıra, Ahşabı nakış nakış işleyip oyuncağa dönüştüren emekli öğretmen Muzaffer SAĞIR’ın ahşap oyuncak sergisine davetliler büyük ilgi gösterdi.

Açılışa, İş insanları ve yöneticilerin yanı sıra Artvinliler Hizmet Vakfı yönetim ve denetleme kurulu üyeleri , vakıf kurucu başkanı Atilla ÖZTÜRK, önceki dönem başkanları İlker KAYA, Hakan BEKAR, Dr. Mustafa MELEK, Danışma Kurulu başkanı ve önceki dönem başkanı Opr. Dr. MİKAİL KAYA, vakıf üyeleri, , STK temsilcileri , İstanbul Milletvekili Engin ALTAY ve Artvin’de bulunan dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’ni yapan Av. Sıtkı KAHVECİOĞLU, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayşe YÜKSEL, Hopaspor başkanı Lütfü KOLÇAK, Bursa ARSİYAD Başkanı Gürsel DURMUŞ ve yönetimi katılırken, Artvin Belediye Başkanı Demirhan ELÇİN, Borçka Kaymakanı Hakan CONTARLI, Hopa Belediye Başkanı Taner EKMEKÇİ, Borçka Belediye Başkanı Ercan ORHAN, Artvin Baro Başkanı Ayla VARAN, ve Muhtarlar Artvin’den gelerek katılım sağladılar.

Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Esen YAĞCI, programın açılış konuşmasını yaparak, bu anlamlı hediye için Artvin Belediye Başkanı Demirhan ELÇİN’e, bu etkinliğe verdikleri ikram ve destekleri için Beykoz Belediyesi, Üsküdar Belediyesi , Şişli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Tolga ÖZÇAKMAK’a , Hopa TSO Başkanı Osman DEMİRCİOĞLU’na , Artvin Orman Bölge Müdürü Mimar Sinan ÖZKAYA’ya, Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ümit ORMAN’a ve katılan tüm davetlilere teşekkür etti.

  Aydoğan TOPAL ve Birol TOPALOĞLU konseri ile etkinlik sona erdi.