AnasayfaArtvin'den HaberlerİSTANBUL’DA ARTVİN’LİLER ARDEF KAHVALTISINDA BULUŞTU

İSTANBUL’DA ARTVİN’LİLER ARDEF KAHVALTISINDA BULUŞTU

İSTANBUL’DA ARTVİN’LİLER ARDEF KAHVALTISINDA BULUŞTU

 

İSTANBUL-İstanbul Asya yakasında Artvinlilerin yoğun yaşadığı Ataşehir’de derneklerin bir araya gelerek kurdukları Artvin Dernekler Federasyonu yeni yönetimi ile The Green Park Oteli’nde yoğun katılımlı bir kahvaltı organize etti.

Kahvaltı öncesi bir konuşma yapan Ali Cihat Işık: “Artvinli olmanın ayrıcalığı burada yaşanıyor. Birlikteliğin en güzeli uzlaşma kültürünü ARDEF altında görüyoruz. İnsanımızın birlikteliğe ihtiyaç var. Mutlu insan artık çok az. Uzlaşmaya hoşgörüye, sınıfsal ayrılık gözetmeksizin yaşama ihtiyaç var. Bu ortamı sağlayacak yöre dernekleridir. Burada her görüşten insanla bir aradayız. Türkiye olarak buna ihticamız var. Kendi aramızda bunu başlatalım. Artvinli namuslu insanlardan oluşuyor. Türkiye’ye sahip çıkmaya herkesi davet ediyorum” dedi.

Kahvaltıda ayrıca bir konuşma yapan Metin Kar; “Artvin Dernek Federasyonu daha iyi bir yere taşımak için yeni yönetime başarılar diliyorum. STK’lara çok ciddi görevler düşmektedir. Birleştirici kaynaştırıcı projeler yapmalıyız” dedi..

ARDEF Başkanı Ferman Erşahin’de kahvaltı programına katılan tüm hemşerilerine teşekkür ederek: “Federasyonumuz İstanbul’da ilklere imza atmış bir STK’dır. Birleştirici bir tavır sergilemiştir. Önce insan yaşamını önemseyen sadece “Artvinlilk” duygusunu benimseyen, çalışmamız bu yönde devam edecektir. Ortak renk ve sevinçlerimizde yol alacağız. Eğitimden sağlığa, kültürden çevreye, yaşama dair her türlü STK’nin içinde yanındayız” diye sözlerini tamamladı.

Oldukça sıcak bir ortamda geçen kahvaltı programı sıcak sohbetlere sahne oldu.

HAYATİ AKBAŞ