AnasayfaArtvin'den HaberlerİNEGÖL VE ŞAVŞAT’TAKİ ŞAVŞATLILARIN ALPER TABAN SEVİNCİ

İNEGÖL VE ŞAVŞAT’TAKİ ŞAVŞATLILARIN ALPER TABAN SEVİNCİ

İNEGÖL VE ŞAVŞAT’TAKİ ŞAVŞATLILARIN ALPER TABAN SEVİNCİ

 

Boşalan İnegöl Belediye Başkanlığına Artvin’li Alper Taban seçildi.

Hayati Akbaş

BURSA-Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasından sonra boşalan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın seçilmesinden sonra boşalan İnegöl Belediye Başkanlığına Hemşerimiz Alper Taban seçildi.

İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkanı  Kadir Topbaş’ın istifa-sına üzülen Artvinliler Bursa ’dan üst üste gelen haberlerle sevindiler. Önce Artvin Kökenli ve Artvin’i çok seven Alinur Aktaş Bursa Büyükşehir Bele-diye Başkanlığına sonrada Şavşatlı Hemşerimiz Alper Taban kardeş şehir İnegöl Belediye Başkanlığına seçilmesi İnegöl ’de yaşayan Şavşatlıları ve Şavşat’ta yaşayan Şavşatlıları oldukça sevindirdi.

İnegöl Meclis üyelerinin tamamının desteğini alarak oy birliği ile İnegöl’ün yeni Bele-diye Başkanı olan Alper Taban Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tam desteğini alarak gitmiş olduğu Ankara dönüşünde İnegöl de yaşayan Şavşatlı hemşerileri büyük bir kalabalıkla Bursa Ankara yolu üzerinde karşıladılar.

İnegöl Şavşatlılar Derneği Yönetim Kurulu tarafından organize edilen karşılama törenine Dernek Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın ve çok sayıda gurbetçi Şavşatlılar Alper Taban’a başarılar dilediler.

Karşılama töreninden oldukça mutlu olan Alper Taban Dernek yönetim kuruluna ve İnegöl de yaşayan gurbetçi Şavşatlılara teşekkür etti.

Taban; “Bu bana tevdi edilen çok önemli bir görevdir. İnegöl Belediyesi ve Belediyecilik bana yabancı değil. Bana güvenenlerin güvenini boşa çıkarmayacağım. Yapılan hizmetler kaldığı yerden devam edecek. Daha önceki Başkanımız çok önemli çalışmalar yaptı. Bizlerde bu çalışmaların devamını sağladıktan sonra daha fazla ne yapabiliriz onların çalışması içerisinde olacağız. Bütün İnegöl halkından ve hemşerilerimden bizlerin bu çalışmalarına destek vermelerini istiyorum. Bir tek düşüncemiz var oda hizmettir. Şavşatlı hemşerilerim burada olduğu için söylüyorum. İnegöl’ümüzle Şavşat kardeş şehirlerdir. Bu kardeşliğin en verimli geçmesi için elimizden gelen desteği verip çeşitli projelerle halkımızın huzuruna çıkıp bu her iki güzide ilçemizin de menfaatleri ön plan da tutulacaktır.” dedi.

İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanı ve Belediye Başkan yardımcısı Durmuş Aydın’da yapmış olduğu konuşmasında Alper Taban’ın Belediye Başkanlığı görevine getirilmesinden duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek Alper Taban ’a başarılar diledi. Daha sonra Dernek yönetim kurulu ile birlikte İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ı makamında ziyaret eden Durmuş Aydın;  “Şavşatlı nereye gitmişse aş kurmuş, iş kurmuş ve vatanına milletine yararlı çalışmalar içerisinde olmuştur. Şavşatlı hiçbir yerde yanlış bir içerisin de olmamıştır. Bizim en büyük özelliğimiz insanımızın bayrak sevgisi vatan sevgisi dinine bağlılığı, dürüstlüğü çalışkanlığı ve memleket severliğidir. İşte bunun en güzel örneği olan bir değerli hemşerimiz Sayın Alper Taban’ın çok önemli göreve getirilmesidir. Yeni başkanımız hemşerimiz Sayın Alper Taban’a başarılar diliyorum” dedi.

Durmuş Aydın Dernek yönetim kurulu adına Belediye Başkanlığı görevine getirilen Alper Taban’a çiçek takdim etti.

Alper Taban Kimdir?

1976 İnegöl doğumlu, İlk orta ve lise tahsilini İnegöl ‘de tamamladı. Ön lisans eğiti-mini Selçuk Üniversitesinde, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı.

2000-2013 yılları arasında kurucusu olduğu telekomünikasyon firmasında yönetici olarak görev yaptı. 2005 yılında İnegöl Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2013 yılına kadar parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev aldı.

2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyeliği sonrasında, İnegöl Belediyesi Baş-kan Yardımcılığı görevine getirildi. Evli ve iki çocuk babası.