AnasayfaArtvin'den HaberlerİL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

1-1

Öğrenciler AB’yi öğreniyor Projesi’nin 2016 Yılı Ödülleri Sahiplerini Buldu

ARTVİN-Artvin’de “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan öykü, resim ve slogan yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında hazırlanan öykü, resim ve slogan yarışmalarında dereceye giren öğrencileri makamında ağırlayarak ödüllendirdi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Kahveci, dizüstü bilgisayar ve bisiklet hediye etti.

İl Milli Eğitim Müdürü “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi hakkında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” 25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başlanmıştır.

İki yıl sürecek olan projenin hedefi, toplumun AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamaktır.

Proje, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlamaktadır.”

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4