AnasayfaArtvin'den HaberlerHUZUREVİ SAKİNİ 87 YAŞINDAKİ ŞAİR AYDIN’DAN, VALİ DOĞANAY’I DUYGULANDIRAN ŞİİR

HUZUREVİ SAKİNİ 87 YAŞINDAKİ ŞAİR AYDIN’DAN, VALİ DOĞANAY’I DUYGULANDIRAN ŞİİR

HUZUREVİ SAKİNİ 87 YAŞINDAKİ ŞAİR AYDIN’DAN, VALİ DOĞANAY’I DUYGULANDIRAN ŞİİR

1-3

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Huzurevinde yaşamını sürdüren 87 yaşındaki Nuri Aydın’ı makamında ziyaret etti.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Huzurevinde yaşamını sürdüren 87 yaşındaki Nuri Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Artvin’in doğal güzelliğiyle ünlü “Sakin Şehir” unvanlı Şavşat ilçesinde, şehrin stresinden uzak, doğayla iç içe 1500 rakımlı Yavuzköy köyünde, hayırsever Naime Yılmaz ile devlet işbirliğiyle yaptırılan ve Türkiye’nin ilk ve tek Osmanlı Sokak Tipi Yaşlılar Huzurevi hizmet vermeye başladı.

Yaşlılar huzurevi sakinlerinden şair Nuri Aydın, geçtiğimiz günlerde Vali Doğanay’ın Şavşat Yaşlılar Huzurevini ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirmek amacıyla Vali Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

Aydın, huzurevi sakinleri adına kendilerine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Vali Doğanay’a teşekkür etti.

Vali Doğanay’a ziyaretin anısına yazdığı “Sayın Valim Hoş geldiniz” adlı şiirini okudu ve şiir metnini hediye etti.

Eşinin 7 yıl önce kaybettiğini belirten Aydın,” Eşimin ölümü beni derinden yaraladı. Günlerce ağladım. Geceleri gözüme uyku girmedi. Eşimin acını bir nebze unutabilmek için şiir yazmaya başladım. Eşimin ölümünün ardından kendimi şiir yazmaya adadım. Yazdığım aşk, doğa ve sevgi üzerine birçok şiir yazdım ve yazmaya da devam ediyorum. Eşimin acısını bir nebze de olsan şiir yazmakla unutuyorum. Sayın Valimiz huzurevini ziyaret ederek, bizleri onurlandırmıştı. Ziyaretinde kendine yazdığım bazı şiirleri okudum. Bugünde çok sevdiğimiz valimizi makamında ziyaret ederek, kendisine yazdığım şiirimi okudum.” dedi.

Şiiri çok beğenen ve duygulandığı gözlenen Vali Doğanay, şair Nuri Aydın’a ince düşüncesinden dolayı teşekkür ederek, bir süre sohbet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay, devlet olarak bakıma muhtaç yaşlıların her zaman yanlarında olduklarını ve devletin kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Ziyarette, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şentürk Ağırbaş ile Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Huzurevi Müdür Vekili Erkan Şahin’de hazır bulundu.

Öte yandan ilçe merkezine 5 kilometre mesafede inşa edilen huzurevinde, bakıma muhtaç yaşlı çiftlerin birlikte kalabileceği 2 katlı dokuz binanın yanı sıra yaşlıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği sosyal tesis de bulunuyor.

HAYATİ AKBAŞ

1-2