AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR ARDAHAN DEPLASMANINDAN MUTLU DÖNDÜ.

HOPASPOR ARDAHAN DEPLASMANINDAN MUTLU DÖNDÜ.

HOPASPOR ARDAHAN DEPLASMANINDAN MUTLU DÖNDÜ.

 

ARTVİN HOPASPOR’DA YÜZLER GÜLÜYOR

BAL Liginde iddiasını sürdüren grup Lideri S. Ardahan spor ile deplasmanda karşılaşan A.Hopaspor sahadan 3 puanı 3 gol atarak ayrılan taraf oldu.

Hayati Akbaş

HOPA-BAL Ligi 3 grup 2’nci devre karşılaşmaları başladı. Grubun iki iddialı takımı grup lideri S. Ardahan spor ile A.Hopaspor Ardahan’da karşı karşıya geldi. Hopa spor Başkanı Mubin Çakmak ve Yönetim Kurulu üyelerinin çoğunun da takip ettiği karşılaşmada Hopa spor taraftar grupları da statta kendilerine ayrılan tribünde karşılaşmanın başından sonuna kadar takımlarına destek verdiler.

Karşılaşmaya her iki takımda kontrollü başladı ilk15 dakika karşılıklı ataklarla geçerken, 15 dakikada –Ardahan spor ceza sahası içinde yaşanan bir pozisyonda hakem penaltı noktasını gösterdi. Hopa spordan Mustafa Özkaya penaltı atışında meşin yuvarlağı Ardahan spor filelerine göndererek deplasmanda 1-0 öne geçirdi.

Karşılaşmanın 35 dakikasında Hopa spordan İbrahim Taşkıranda takimini 2 farklı üstünlüğe taşıyan gölü atınca ilk devrede bu skorla sona erdi.

İkinci devreye her iki takımda karşılıklı ataklarla başladı. Karşılaşmanın 75’nci dakikasında Ardahan spor farkı bire indiren golü atınca karşılaşmada yeni bir heyecan başladı. Ardahan spor beraberliği yakalamak için Hopa spor kalesine yüklense de Hopa spor defans ve kalecisini geçmeyi başaramadı.

Karşılaşmanın normal süresi 2-1 Hopa sporun üstünlüğü ile sona ererken karşılaşmada oynanan 5 dakikalık uzatmanın son dakikası içinde Hopa spor yakaladığı bir pozisyonda Ardahan kalesine indi ve Mustafa Özkaya kendisinin de ikinci ve takimin da 3’üncü golünü attı. Karşılaşmada Hopa sporun deplasmanda S. Ardan sporu 3-1 yenmesi ile sona erdi.