AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPAPORT’UN ZİYARETÇİLERİ GENEL MÜDÜRÜN ÖĞRENCİLERİ İDİ.

HOPAPORT’UN ZİYARETÇİLERİ GENEL MÜDÜRÜN ÖĞRENCİLERİ İDİ.

HOPAPORT’UN ZİYARETÇİLERİ GENEL MÜDÜRÜN ÖĞRENCİLERİ İDİ.

AÇÜ-Hopa Meslek Yüksek Okulu Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü Öğrencilerinden HOPAPORT’a ziyaret

Hayati Akbaş

HOPA-HOPAPORT’un bu defaki ziyaretçileri Artvin Çoruh Üniversitesi, Hopa Meslek Yüksek Okulu Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü öğrencileri oldu.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’in girişim ve tavsiyelerinin bir sonucu olarak açılan bölümde Özer’de gönüllü olarak branş derslerine girerek eğitim veriyor.   Bu defa Genel Müdürün öğrencileri de Hopa Limanını ziyaret ettiler. HOPAPORT İGS uzmanı Emine Gümüşkaya ve saha amiri Mustafa Ahmetoğlu tarafından karşılanan öğrencilere ilk olarak Liman sahası gezdirilerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verildi. Ziyaret sırasında öğrencilerin sordukları sorulara cevap veren HOPAPORT personeli ne de öğrenciler teşekkür etti.

Liman sahası gezisi ardından Liman toplantı salonuna geçildi. Burada Emine Gümüşkaya ve Mustafa Ahmetoğlu tarafından öğrencilere HOPAPORT’un tanıtımı ve liman sahasında bulunan tesisler ve yapılan işler hakkında ayrıntılı bilgiler sunum eşliğinde verildi.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede, Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünün ilçede açılmasının çok önemli bir karar olduğunu, aslında bu okulun alt yapısını oluşturma anlamında Denizcilik Lisesinin ilçede açılmasının zamanının geldiğini söyledi.

Bölgede Hopa-Rize ve Trabzon Limanlarının bulunduğunu, son dönemlerde Denizcilik sektöründe ciddi gelişmelerin yaşandığını, Limanlarda modernleşme ve peş peşe yeni yatırımların yapılmasına paralel gemi sayısında da ciddi artışlar yaşandığını ifade ederek “Gerek gemilerde çalışacak bilgili personel ve gerekse Limanlarda bilinçli olarak yetişen personele ciddi anlamda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu anlamda Hopa MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünden mezun olan öğrencilerde bizler açısından istihdam edilecek birer nitelikli personel olarak düşünülebilir.

Limanımızı ziyaret eden öğrencilerime hoş geldiler diyor, gelecekte bu ziyaretlerin daha sık gerçekleşmesini ümit ediyorum” diye konuştu.