AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPAPORT’UN BU DEFAKİ KONUĞU KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI AKÇİÇEK İDİ.

HOPAPORT’UN BU DEFAKİ KONUĞU KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI AKÇİÇEK İDİ.

HOPAPORT’UN BU DEFAKİ KONUĞU KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI AKÇİÇEK İDİ.

 

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’i ziyaret etti.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopaport’un bu defaki misafiri Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek idi. Misafirini sıcak bir ortamda karşılayan Genel Müdür Özer “Sayın Başkan sizi limanımızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Hoş geldiniz” dedi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’de Hopaport’un çalışmalarını yakından takip etmeye çalışıyorum. Güzel çalışmalara imza atıyorsunuz. Hopaport’un bölgemiz, İlimiz ve Hopa’mız açısından önemini biliyorum. Gerek çalıştırdığınız personel sayısı ve gerekse İlçemiz ve beldemize sağladığınız istihdam açısından Hopaport bizim göz bebeğimizdir. Hopaport’un bizlerden istediği bir talebi de olursa seve seve yerine getirmeye de çalışırız” dedi.

Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de, Başkan Akçiçek’e güzel temenni ve dilekleri için teşekkür ederek “Sayın Başkan sizi limanımızda görmekten büyük mutluluk duydum. Bizler tüm çalışanlarlarımızla Limanımızı daha ileri bir noktaya taşıma gayreti içindeyiz. Hopaport ülkemizin gözbebeği limanları arasında sayılan bir limandır. Kendi bünyemizde dökme yük’ten tutun, Tank Terminaline, Tahıl ve Çimento terminallerimize kadar ve gerekse açık ve kapalı alanlarımızla ve en önemlisi uzun bir mendireğe sahip olmamızdan dolayı yılın 12 ayı güvenle iş yapabilme özelliğine sahibiz.

Kemalpaşa’da Ülkemizin sayılı beldelerinden biridir. Her gün binlerce turistin günü birlik komşu ülkelerden Kemalpaşa’ya alış veriş yapmaya gelmesi dikkate şayan bir olaydır. Size de bu anlamı ile önemli sorumluluklar düştüğünü görüyorum. Çalışmalarınızı bende yakından takip ediyorum. Kemalpaşa beldemiz ticari anlamda sürekli gelişen özelliğinin yanı sıra son zamanlarda yeni yeni işyerlerinin açılması da Turizm adına önemli bir gelişmedir.

Kemalpaşa’mıza gelen bir turist günübirlik zamanını dolu dolu geçirebilir. Sizlerde bu durumu düşünerek Turizm adına beldenin tanıtımına daha bir önem vermelisiniz diye düşünüyorum. Özellikle Merkezde Kemer Köprü etrafında Turistlere hoş gelecek yeni bir yapılanma önemlidir. Bundan Kemalpaşa esnafı da kazançlı çıkar diye düşünüyorum. İşin kısacası İşiniz uzun soluklu bir mücadeleyi gerektiriyor.

Tüm bu süreçte bizlerden de bir isteğiniz olursa bizde elimizden geldiğince destek vermeye çalışırız.” dedi.

Ziyaret karşılıklı sohbet ve iyi dileklerin ardından sona erdi.