AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPAPORT YEŞİL LİMAN OLMA HEDEFİNE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR

HOPAPORT YEŞİL LİMAN OLMA HEDEFİNE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR

HOPAPORT YEŞİL LİMAN OLMA HEDEFİNE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR

 

HOPAPORT Genel Müdürü Özer  ‘Yeşil Liman’ belgesini almak istiyoruz”

 

Hayati Akbaş

 

HOPA-HOPAPORT’ta çevre yönetim sistemi açısından sürdürülebilir faaliyetlere odaklandıklarının söyleyen Genel Müdür Meriç Burçin Özer, bu doğrultuda ‘Yeşil Liman (Green Port)’ belgesini almayı hedeflediklerini belirtti.

 

Genel Müdür Özer, “Gemi ve liman operasyonlarından kaynaklanan çevresel etkilerin azaltılması yönünde idari ve teknik tedbirler titizlikle aldıklarını, almaya devam ettiklerini ifade ederek “Bizim gibi ağır iş kolu kapsamında hizmet sunan işyerlerinde sorunları sıfıra indirmek mümkün olmasa da azami dikkati göstererek sorunları azaltma faaliyetleri önemlidir. Biz HOPAPORT olarak bu konuda titizlikle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, bu doğrultuda ‘Yeşil Liman (Green Port)’ belgesini almayı hedeflediklerini” belirterek, “Devlet tarafından belirlenen kriterlerin uygulanması konusunda çalışmalarımız sürüyor Bu yıl sonuna kadar çalışmaları tamamlayıp, Karadeniz Bölgesi’nde ‘Yeşil Liman (Green Port)’ belgesini alan ilk liman olmayı hedefliyoruz” dedi.

 

ÖZER “ISO VE OHSAS BELGELERİNİ ALDIK”

 

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer Özer, öte yandan 2015 yılında başlayan çalışmalar sonucunda ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelerini de aldıklarını sözlerine ekledi.