AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’NIN İZMİR-MENEMEN’DEN MİSAFİRLERİ VARDI

HOPA’NIN İZMİR-MENEMEN’DEN MİSAFİRLERİ VARDI

HOPA’NIN İZMİR-MENEMEN’DEN MİSAFİRLERİ VARDI

hopa-meydani

 

MENEMEN TİCARET ODASI YÖNETİMİ HOPA’DA

İzmir Menemen Ticaret odası meclis üyeleri bir dizi ziyaret, iş gezisinde bulunmak üzere Hopa’ya geldi.

Menemen TO heyeti HOPAPORT’u ziyaret ettiler.

HOPA- İzmir Menemen Ticaret odası meclis üyeleri bir dizi ziyaret, iş gezisinde bulunmak üzere Hopa’ya geldi. Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral, Meclis Başkanı Ali Azgın, Meclis Başkan Vekili Erkan Çoban ve Meclis üyeleri Coşkun Yıldız, Önder Zorba, Mehmet Ali Akbarlak, Ahmet Selek, Haluk Akgün, Ozan Evlioğlu, Bilgin Tokul, Yaşar Atlan’ın yanı sıra Oda Genel Sekreteri Gönül Orun ve personellerden Fatih Sunay, Ali Günbay isimlerinden oluşan heyeti Havaş’ın Hopa limanında bulunan terminalinde Hopa TSO başkanı Osman Akyürek ve Oda Genle Sekreteri Ali Uzun tarafından karşılandılar.

Hopa TSO’nun kardeş odası olan Menemen TO ilk olarak, yeni yapılan ve ay sonunda hizmete girmesi planlanan Ticaret ve Sanayi odası binasını ziyaret ettiler. Burada oda Başkanı Osman Akyürek konuklarına yeni bina hakkında bilgiler verdi.

Konuklar daha sonra konaklama yapacakları otel Paluri geçtiler. Hopa TSO tarafından konukları onuruna Yalı Restaurantta verilen akşam yemeğinde sıcak ve samimi anlar yaşandı. Konuklara burada Artvin döneri ikram edildi. Yalı restorandaki tanışma yemeğine Hopa TSO meclis üyeleri de katıldı. Yalı Restaurant işletmecileri Özer Balkaya ve Ali rıza Karagöz İzmirli konuklara Hemşin çorabı ve Artvin Hopa spor’un formasını hediye ettiler. Gece tulum eşliğinde yöresel müzik figürlerinden örnekler sunularak tamamlanmış oldu.

Programın ikinci gününde Menemenli konuklarla Hopa TSO’nun mevcut hizmet binasında her iki odanın meclis üyeleriyle birlikte meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Hopa TSO Y.K. Başkanı Osman Akyürek yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: ‘Karadeniz’in şirin ve son ilçesi olan Hopa’mız da,  egenin şirin ilçesi olan Menemen’in Ticaret Odası mensuplarını ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Hopa TSO olarak yapımını tamamlamak üzere olduğumuz Yeni Hizmet Binasındaki her bir ofis sizlerin ofisi gibi hizmetinizde olacaktır. Burada gerekirse bir ortağınız gibi gerekirse kendi eviniz gibi rahat edeceğiniz ticari çalışmalarınızda koşulsuz yanınızdayız. Hopa’dan hem İran’a hem de Kafkas Coğrafyasına yapılan ticarette sizlerde yer alınız. Oldukça yüksek kapasiteli limanımızda sizlerin hizmetindedir. Bizler zaten Kardeş Odayız. Bu sadece kâğıt üzerinde değil uygulamada da kardeş olduğumuzu bilmenizi isterim’ dedi.

Daha sonra söz alan Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral karşılamadaki samimi duygular için teşekkür ederek “Hopalılardan da bu beklenirdi. Emin olun gerek biz gerek se Menemenli İşadamlarının buradan yapacakları ticarette kaygısız ve güvenli olarak sizlerin bu talebini dikkate alacaklardır. Hopa’da olmanın mutluluğunu heyetteki bütün arkadaşlarımız yaşamaktadır. Sizlerin bu sıcak karşılaması bizleri de mutlu etmiştir’ dedi. Yapılan konuşmaların ardan iki oda başkanı karşılıklı hediye sunumu gerçekleştirdiler.

Daha sonra konuklara kısa bir Cankurtaran geçidi gezisi ve oradan Hopa’ya bakış keyfi yaşatıldı.

HOPAPORT’U ZİYARET ETTİLER.

Menemen Ticaret Odası heyeti programın daha sonraki bölümünü Hopa Limanı gezisine ayırdılar. HOPAPORT’ta Genel Müdür Meriç Burçin Özer tarafından karşılanan heyete Özer liman hakkında ayrıntılı bilgiler vererek, Hopa Limanının birçok artıları kendi bünyesinde barındırdığını, kendilerinin de bu artıları değerlendirme anlamında çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Hopa Limanının her geçen gün kendi bulunduğu konumunun gereği olarak geliştiğini ifade eden Genel Müdür Özer, “Gördüğünüz gibi bünyemizde tank terminali, Çimento ve Tahıl terminalini barındırıyoruz. Kapalı ve açık alanlarımızla her türlü yük elleçlemesinin rahatlıkla yapılabildiği Limanımız özellikle 600 tona kadar ağırlığı olan Proje Kargo yüklerinin elleçlemesini yaparak artık orta ölçekli bir liman olma özelliğine kavuşmuştur. Bizde projeler ve yatırımlar bitmez” dedi.

Menemen TO heyeti verilen bilgilerden oldukça etkilendiklerini, bu kadar kapasiteli bir limanı doğrusu beklemediklerini, kendi iş çevrelerine de HOPAPORT’u bütün bu artıları ile anlatacaklarını ifade ederek Genel Müdür Özer’e verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ettiler.

Heyet daha sonra HOPAPORT bünyesindeki Tahıl terminali, Havaş, yeni hizmete alınacak olan LPG terminali ve Tank Terminali ve ardından Liman sahasında bulunan kapalı depolar gezdirilerek buralarda yapılan ve yapılacak işler hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

MENEMEN TO HEYETİ BATUM’U ZİYARET ETTİ.

Menemen TO heyeti programlarının son gününü Batum gezisine ayırdılar. Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ile birlikte Sarp sınır kapısı üzerinden Batum’a geçen heyet buradaki tarihi ve turistik yerleri de gezerek programlarını sonlandırdılar.

HAYATİ AKBAŞ

hopa-tso-meclis-toplantisina-katildilar-1 hopa-tso-meclis-toplantisina-katildilar-2 hopa-tso-meclis-toplantisina-katildilar-3 hopa-tso-meclis-toplantisina-katildilar-4 hopa-tso-meclis-toplantisina-katildilar-5 hopaport-ziyareti-1 hopaport-ziyareti-2 hopaport-ziyareti-3 hopaport-ziyareti-4 hopaport-ziyareti-5 hopaport-ziyareti-6