AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DAKİ TUTUKLAMALARA SESSİZ KALMADILAR

HOPA’DAKİ TUTUKLAMALARA SESSİZ KALMADILAR

HOPA’DAKİ TUTUKLAMALARA SESSİZ KALMADILAR

 

İstanbul’da Hopa Dayanışma grubu tarafından TMOBB Makine Mühendisleri Odasında “Hopa Tutsakları Özgür Bırakılsın” basın açıklaması yapılacak.

Hopa Tutsakları Özgür Bırakılsın

Hayati Akbaş

HOPA– İstanbul’da Hopa Dayanışma grubu tarafından TMOBB Makine Mühendisleri Odasında “Hopa Tutsakları Özgür Bırakılsın” basın açıklaması yapılacak.

Hopa Dayanışması tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Sayın Basın Mensubu, Değerli Dostlarımız, Artvin’in Hopa İlçesi’nde 20 Ekim’de evi basıldıktan sona gözaltına alınan Nurcan Vayiç ve bu durumu protesto etmek için aynı gün Hopa’da düzenlenen basın açıklaması sırasında gözaltına alınan Efrahim Vayiç ile 25 Ekim’de ifade vermek için Artvin Savcılığı’na giden Cemil Aksu, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, tutuklandı.

Nurcan ve Cemil’in tutuklanması ile 7 yaşındaki çocukları Arev, mağdur edildi. Artvin Cezaevi’ne konulan arkadaşlarımız hakkındaki iddialara dikkat çekmek için, Taksim’de bulunan TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nda düzenleyeceğimiz basın toplantısında sizleri de aramızda görmek isteriz” denildi.