AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA VATANDAŞLARLA BULUŞMA TOPLANTISI YAPILDI

HOPA’DA VATANDAŞLARLA BULUŞMA TOPLANTISI YAPILDI

HOPA’DA VATANDAŞLARLA BULUŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Kaymakam Ferit Görükmez, “ Vatandaşlarla Buluşma” Toplantısına Katıldı.

Hayati Akbaş

HOPA-Kaymakam Ferit Görükmez, vatandaşların sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla ‘Vatandaşla Buluşma’ adıyla İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında toplantı yaptı. Yapılan toplantıya Kaymakam Ferit Görükmez, Hopa Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Özbayraktar, İl Genel Meclis Üyeleri, kamu kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Ferit Görükmez toplantının açılışında “Hep birlikte yaşadığımız bu güzel ilçede sorunların çözümünü de birlikte sağlayacağız. Vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini alıp, en kısa sürede değerlendirerek çözüm üreteceğiz. Genel duruma baktığımız zaman sorunların çözümü ile ilgili en üst mercilerden çalışma bekleniyor. Oysa çözüm tabandan başlıyor. Burada sorunlarımızın çözümü ile ilgili neler yapabileceğimizi konuşacak ve çözüme birlikte ulaşacağız. Sizlerden talebimiz, vatandaşların sorunlarını not alarak bizlere iletmeniz. Biz de kendi imkânlarımız ölçüsünde yapılabilecek olanları yapacağız. Yapamadıklarımızı üst mercilere ileteceğiz. Bu tür toplantıları vatandaşlarımızın da katılımı ile aylık olarak düzenli bir şekilde yapacağız. Devlet-vatandaş bağını bu tür toplantılarla daha da güçlendireceğiz ” dedi.

Toplantının son bölümünde muhtarlar sorunları dile getirerek, özellikle çevre, toplu taşıma, sağlık, Eğitim, trafik konusunda şikayetlerini dile getirdiler. Kaymakam Ferit Görükmez de taleplerin takip edilerek imkanlar ölçüsünde gerek kaymakamlığımız tarafından gerekse Belediyeler tarafından sorunların çözümü konusunda gereğinin yapılacağını ifade ederek toplantıyı bitirdiler.