AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU TOPLANDI

HOPA’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU TOPLANDI

HOPA’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU TOPLANDI

 

“Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığı ile Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Hayati Akbaş

HOPA-“Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığı ile Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısı, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez başkanlığında ilgili birim müdürleri ve kurul temsilcileri katılımı ile yapıldı.

Toplumdaki uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesi, uyuşturucu maddelerin toplum ve toplum sağlığına verdiği zararların azaltılması ve tedavi olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanması, uyuşturucu arz ve talebinin azaltılması, İlgili kuruluşlarca yapılması planlanan faaliyetlerin hayata geçirilmesine karar verildi.

Hopa Kaymakamı Görükmez, uyuşturucu ile mücadelenin kesintisiz devam edeceğine vurgu yaparak, “Güvenlik kuvvetlerimizle yapılan çalışmalarda çok önemli başarılar elde ediliyor. Bu iş bir kişinin, bir kurumun yapabileceği bir iş değil, bütün kamu kurum ve kuruluşlar ile toplumun her kesiminin yapması gereken bir çalışmadır. Uyuşturucu bağımlılığı sadece uyuşturucuyu kullanan vatandaşa zarar vermiyor toplumun bütün kesimleri çok ciddi anlamda zarar görüyor. Uyuşturucu kullanımı, toplumumuzun hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, geleceğimizin teminatı gençleri hedef alan son derece önemli bir sorun haline gelmiştir. Onun için uyuşturucuyla mücadeleyi devlet ve millet olarak hep beraber yapmamız gerekiyor.

2018 yılı içerisinde Hopa İlçesinde uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket edip, bir taraftan bu illetin pençesine düşmüş çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak ve bunların ailelerine ulaşmak ve ailelerin bilgilendirilmek diğer taraftan ve en önemlisi de gençlerimizi zehirleyenlerle mücadele etmek amacıyla her türlü tedbiri alacağız. Özellikle okullarımız ve civarlarında bulunan bakalar ve okul kantinleri sıkı bir takibe alınıp, varsa kötü amaçlı insanları ayıklayacağız. Bu illete bulaşmış çocuklarımızın ve gençlerimizin öğretmenlerine, rehber öğretmenlerine ve ailelerine ulaşıp sorunun tamamen ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaları başlatacağız. İlçemiz sınırları içerisinde olan metruk binaların tespiti ve gerekli tedbirlerin alınması noktasında her türlü tedbiri alacağız. Bizler de; hedef kitleye yapacağımız her türlü çalışma ve tedbir ile uyuşturucunun pençesine düşmüş insanlarımızı kurtarma gayretindeyiz. Bunun için kararlıyız. İlçemiz sınırları içerisinde alacağımız önleyici tedbirlerle uyuşturucunun kökünü kazıyacağız.“ dedi.