AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA STÖ’LERİ SORUNLARI MASAYA YATIRDI.

HOPA’DA STÖ’LERİ SORUNLARI MASAYA YATIRDI.

HOPA’DA STÖ’LERİ SORUNLARI MASAYA YATIRDI.

Hopa TSO Öncülüğünde toplanan STÖ Başkanları bir araya gelerek İlçenin sorunların çözümünde ortak hareket edilmesini masaya yatırdılar..

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa’da TSK’leri başkanları TSO toplantı salonunda bir araya gelerek ortak hareket edilmesini değerlendirdiler.

Hopa TSO Meclis toplantı salonunda S.S. 40 No.lu Motorlu Taşıyıcılar Koop. Bşk. Celil Yıldırım’ ın çağrısıyla yapılan toplantıya Hopa TSO Yön. Krl. Bşk. Osman Akyürek, Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Koop. Bşk. Ahmet Ekmekçi, Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, ARİAD Başkanı Seçim Altunkaya, Hopa Küçük Sanayi Sitesi Koop. Bşk. Yaşa Uzuner katıldılar.

Yaklaşık 2 sat süren toplantıda İlçe Sivil Toplum Örgütleri olarak birlikte hareket edilmesinin lobi oluşturma açısından son derece önemli olacağı vurgulandı. Bu kapsamda aylık rutinlere toplantılar yapılmasına karar verildi ve bu toplantılara her ay başka bir STK Başkanının ev sahipliği yapmasına karar verildi.

Toplantıda öne çıkan bir diğer konu ise Hopa da Fen Lisesi açılması yönünde daha önce başlatılan çalışmalar oldu. Fen Lisesi talebinin ilgili mercilere iletilmesinin ardından sürecin başladığı fakat ısrarcı olunmasının önemli olduğu değerlendirmesi yapıldı. Bu konuda tüm STK’ların ayrı ayrı girişimlerde bulunmasının da etkili olacağı vurgulanarak, aynı amaç için birlikte çalışılmanın güç kazandıracağı ifade edilerek toplantı sona erdirildi.