AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO SEKTÖREL KONULARDAKİ ÇALIŞMALARINA TURİZM İLE DEVAM ETTİ

HOPA TSO SEKTÖREL KONULARDAKİ ÇALIŞMALARINA TURİZM İLE DEVAM ETTİ

HOPA TSO SEKTÖREL KONULARDAKİ ÇALIŞMALARINA TURİZM İLE DEVAM ETTİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2017 yılında önünü görebilmek ve ticaret hayatını canlandırabilmek için farklı sektör grupları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2017 yılında önünü görebilmek ve ticaret hayatını canlandırabilmek için farklı sektör grupları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Hopa TSO Yeni Hizmet Binasında Turizm sektörü temsilcileri ile bir raya gelen oda yönetimi sektörün 2017 yılını değerlendirildi.

Otel işletmecileri, tur firmaları ve TURSAB Belgeli işletmecilerin katılımıyla yapılan toplantıya Yön Krl. Bşk. Osman Akyürek başkanlık etti. 16 katılımcıyla yapılan toplantıda 2017 yılında turizm sektörü için neler yapılabileceği, ilçeye kaliteli turistin nasıl çekileceği ve cazibe merkezi haline nasıl getirileceği gibi sorulara cevap arandı.

2017 yılında Sarp Gümrüğündeki modernizasyon çalışmaları kapsamında sürecin daha zorlu geçeceği bu konuda tur firmaları olarak hazırlıklı olunması gerektiğinin altı çizildi. Kemalpaşa Makriali Kilisesi, Balıklı Şelalesi, Sultanselim Dağındaki tarihi tank ile ilgili ne tür çalışmalar yapılması gerektiği ile ilgili fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Son olarak 6-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Tahran Turizm Fuarına katılım konusunda değerlendirme yapılarak İran pazarına giriş açısından önemli olacağı dolayısıyla katılmak isteyen turizmcilerin Pazartesi günü mesai bitimine kadar Odaya başvurulmasına, 10 kişinin tamamlanması ardından KOSGEB’ e en kısa sürede başvuru yapılması için oda personeline talimat verilerek toplantı sona erdirildi.

HAYATİ AKBAŞ