AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO KAHVALTILARI DEVAM EDİYOR

HOPA TSO KAHVALTILARI DEVAM EDİYOR

HOPA TSO KAHVALTILARI DEVAM EDİYOR

 

 

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2. Meslek gurubu üyeleriyle istişare kahvaltısında bir araya geldi.

Hayati Akbaş

 HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2. Meslek gurubu üyeleriyle istişare kahvaltısında bir araya geldi. 68 üyesi bulunan ve özellikle iletişim sektörü, giyim sektörü ve mobilyacıların yer aldığı gurubun sorun ve çözümlerinin de konuşulduğu, ayrıca anket çalışmasının da yapıldığı kahvaltıya yaklaşık 43 üye katıldı.

İstişare toplantısında Hopa TSO Meclis Üyesi İsmet BAŞAR ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek konuşma gerçekleştirdiler. İlk konuşmayı gerçekleştiren 2 Meslek Grubu temsilcisi İsmet Başar “Hayırlısıyla bu kahvaltıyı gerçekleştirmiş olmanın mutluğu ve bugün ilçemizde üç farklı cenazenin olmasıyla da hüznü birlikte yaşıyoruz. İkinci meslek grubunda Metin Karaman ile birlikte çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Eğitim çalışmalarımız da var. Grubumuzun üye sayısı az olmasına karşın katılımın bu denli fazla olması bizleri memnun etmiştir. Katıldığınız için tekrar her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Akyürek yaptığı konuşmada öncelikli olarak tüm katılımcılara vakit ayırdıkları için teşekkür etti. Yönetimde bulundukları süre içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahseden Başkan, Yeni hizmet Binası, ISO 9001 Kalite belgesi ve Akredite Oda Belgesi ile kurumsal kimliğe yaptıkları katkıyı dile getirdi. Akyürek daha sonra “Sosyal sorumluluk çerçevesinde 55 öğrenciye burs veriyoruz. 650 aileye kumanya yardımı, 450 öğrenciye kıyafet yardımı ve okullara çeşitli yardımlarda bulunduk. Ticaret erbabının gelişmelere ayak uydurması gerekiyor. Dedenizin dönemindeki mobilyayı imal edersek satacak müşteri bulamayız mantığıyla yenilikçi ve teknolojik gelişmeyi takip etmeliyiz. İlçede tüm kurumlarla iletişim ve diyalog halindeyiz yeni hizmet binamızda hem farlı hem de modern bir anlayışla üyelerimize hizmet sunuyoruz. Yapmış olduğumuz toplantı salonunda ilçenin tüm kurumları toplantılar düzenleyip etkinlikler yapabiliyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından geçilen soru cevap bölümünde üyeler İnönü Caddesi Kapalı Çarşı Projesi ve Sarp Kara Hudut Kapısı Modernizasyon süreci hakkında sorular yönelterek Odanın bu konulardaki çalışmaları hakkında bilgi talep edildi. Bu taleplere yanıt veren oda başkanı Akyürek “İnönü caddesinin üstünün kapatılması konusu belediye meclisinin maliyeti ortak karşılama maddesini kabul etmemesi ve kendilerince haklı ve hukuki nedeniyle yapılamadı. Bizimde binamızı yenilememizden dolayı oluşan ekonomik yetersizlik te buna etken oldu. Ancak burası yapılmayacak diye bir şey yok gecikme söz konusudur, kesinlikle yapılacağını söyleyebilirim. Sarp kapısı konusunda tünelin yıkılması talebimiz hükümet nezdinde kabul görmedi ancak projenin diğer aşamalarında bilgi paylaşımları ve yönlendirmelerimiz oluyor” diyerek sözlerini tamamladı. Kahvaltının ardından ilçede ki cenazelerden ötürü taziye ziyaretleri için toplantı erken tamamlanmış oldu.

Kahvaltılı istişare toplantısına Meclis üyelerinden Okan Karaman yakınının hayatını kaybetmesinden ötürü katılamadı. Diğer meclis üyeleri Reşat Aydın, Osman Akyürek, Metin Karaman, Hasan Durmuş, Zeki Yalçın, Gökhan Bıyıklı, Kemal Gazioğlu, Alişan Topaloğlu, Bülent Bayrak, Şükrü Aydemir ve İsmet Başar istişare kahvaltısına katıldı.

Kahvaltıya katılanlar arasında CHP Hopa Kadın Kolları Başkanı Sultan Akbıyık, Hopa TSO önceki dönem meclis başkanlarından Mustafa Altunsoy ve Hakan Toker de yer aldı.