AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO 4. ULUSLARARASI ANTALYA COĞRAFİ İŞARETLER SEMİNERİNE KATILDI

HOPA TSO 4. ULUSLARARASI ANTALYA COĞRAFİ İŞARETLER SEMİNERİNE KATILDI

HOPA TSO 4. ULUSLARARASI ANTALYA COĞRAFİ İŞARETLER SEMİNERİNE KATILDI

1-2

Antalya’da yapılan Türkiye ve Diğer Akdeniz Ülkelerinde Coğrafi İşaretler, Gelişen Eğilimleri, Sorunlar ve Beklentiler” temalı 4. Uluslararası Antalya Coğrafi İşaretler Semineri’ne Hopa TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek katıldı.

ANTALYA-Antalya’da (Kervansaray Otel-Lara) gerçekleştirilmekte olan “Türkiye ve Diğer Akdeniz Ülkelerinde Coğrafi İşaretler, Gelişen Eğilimleri, Sorunlar ve Beklentiler” temalı 4. Uluslararası Antalya Coğrafi İşaretler Semineri’ne Hopa TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek katıldı.

Hopa TSO tarafından bir süredir yürütülen Hopa’da coğrafi işaret alınabilecek bir marka yaratma çalışmaları kapsamında Antalya’daki seminere katılan Akyürek, çeşitli izlenimlerde bulunarak gelişen eğilimleri analiz etme fırsatı buldu. Yöreyle özdeşleşen ‘Hopa Hamsisi’ ve ‘Laz Böreği’ gibi ürünler için coğrafi işaret almak için çalışmalar ivme kazanarak devam edecek.

  1. Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX Ziyareti

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek bu yıl 7. si gerçekleştirilmekte olan Antalya YÖREX: Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret etti. 26 Ekim tarihinde başlayan ve açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ nun katıldığı fuarı gezen Akyürek açılan stantları ziyaret etti.

Fuar 30 Ekim tarihine kadar devam edecek.

HAYATİ AKBAŞ

1-41-6