AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI TARAFINDAN EĞİTİME DESTEK YARDIMI

HOPA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI TARAFINDAN EĞİTİME DESTEK YARDIMI

HOPA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI TARAFINDAN EĞİTİME DESTEK YARDIMI

 

Hopa İlçesinde “Kütüphaneler Bizimle Yaşar ” kampanyası kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından okullara kitap dağıtıldı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa İlçesinde “Kütüphaneler Bizimle Yaşar ” kampanyası kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından okullara kitap dağıtıldı.

Hopa İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nce alınan karar gereği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlediği destekleme eğitimine katılan toplam 226 adet yaprak test seti okullara dağıtılmak üzere okul yetkililerine teslim edildi..

170 adet yaprak test seti 12.Sınıf öğrencisine ve Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulunda okuyan toplam 56 öğrenciye yaprak seti 9. Sınıf öğrencisine sınavlarına destek amacıyla toplamda 16.146,00 TL değerinde eğitim materyali dağıtıldı..

Kaymakam Görükmez, Okullarımızda, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırma ve kitap sevgisini artırma çalışmaları kapsamında eğitim seferberliği başlatarak amaçlarının ileriye yönelik bir alt yapı oluşturmak olduğunu okumayı sevdirmeyi amaçladıklarını, okuyan bir nesil yetiştirmek istediklerini ve öğrencilerin bol bol kitap okumaları gerektiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, Öğrencilere yapılan eğitim materyali ve kitap desteğinden dolayı Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez’e duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milli Eğitim Teşkilatı adına teşekkürlerini iletti.