AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA SEMALARINDA THM NAĞMELERİ YÜKSELDİ.

HOPA SEMALARINDA THM NAĞMELERİ YÜKSELDİ.

HOPA SEMALARINDA THM NAĞMELERİ YÜKSELDİ.

Hopa Atatürk Anadolu Lisesi THM korosunun verdiği muhteşem konser ayakta alkışlandı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa’da Eğitim-öğretim döneminin son günlerinde peş peşe yapılan etkinliklerde devam ediyor. Bu etkinliklerden biri Atatürk Anadolu Lisesi Türk Halk Müziği Korosunun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda verdiği muhteşem konser oldu.

KAYMAKAM SAYIN FERİT GÖRÜKMEZHOPA’ DA MÜZİK ŞÖLENİ’NE KATILDI

Hopa Atatürk Anadolu Lisesi Türk Halk Müziği Korosu, müzik öğretmeni Mehmet Nuri Naili yönetiminde Milli Eğitim Konferans Salonunda verilen Müzik şölenine Kaymakam Ferit Görükmez ve eşi Zehra Görükmez, Hopa Belediye Başkan yardımcısı Ahmet İskender, Kaçkar Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Osman Göllüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne, TSO Başkanı Osman Akyürek, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer  ve kurum müdürleri ile davetliler katıldı.

Koro şefliğini okulun müzik Öğretmeni Nuri Naili’nin yaptığı konser boyunca koro ve solo olarak Türk Halk Müziğinin sevilen eserleri seslendirdi. Konserin sonunda koro şefi Nuri Naili’nin söylediği duygu dolu Türkü’de Kaymakam Görükmez ve davetiler tarafından coşkuyla alkışlandı

Kaymakam Görükmez konser sonunda yaptığı kısa konuşmada Hopa’nın böylesine güze etkinlikleri başarı ile yapmasının sevindirici olduğunu ifade ederek “Başta Sayın Hocamız Nuri Naili’yi ve tüm öğrencilerimi ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra Arhavi’den gelen Türk Halk Müziği Korosu ekipleri  ve Okul Müdürü tarafından  Koro şefi Nuri Naili Hocayı tebrik ederek çiçek  verdiler..