AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞARILI HALK OYUNLARI EKİBİNE MOTİVASYON YEMEĞİ

BAŞARILI HALK OYUNLARI EKİBİNE MOTİVASYON YEMEĞİ

BAŞARILI HALK OYUNLARI EKİBİNE MOTİVASYON YEMEĞİ

 

Artvin Gazi Ortaokulu Halk oyunları ekibine okul idaresi tarafından göstermiş oldukları yüksek performanstan dolayı öğlen yemeği ikramında bulunuldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gazi Ortaokulu Halk oyunları ekibine okul idaresi tarafından göstermiş oldukları yüksek performanstan dolayı öğlen yemeği ikramında bulunuldu.

Okul idareciler çocukların motivasyonlarını artırmak için düzenlemiş olduğu programa Gazi Ortaokulu Müdürü Osman Gümüş, Müdürü yardımcıları Aydın Karanlık, Osman Pehlivan, Atabarı 08 GSK Başkanı Hüseyin Er ve yönetim kurulu üyesi kulüp onursal Başkanı Nurettin Albayrak, ekip eğitmenleri Onur Dede, Rana Kanbur, Tanju Özer ve halk oyunları ekibi katıldı.

Artvin Gazi Ortaokulu halk oyunları ekibi, 5 Mart tarihinde Erzurum’da düzenlenen okul sporları Yıldızlar halk oyunları yarışmalarında jüri değerlendirmesiyle ikinci oldu. İlimiz halk oyunları eğitmenleri ve halk oyunlarına emek veren birçok kişi Gazi Ortaokulun Erzurum’da göstermiş olduğu başarının birincilik olduğunu, tarafsız bir ortamda yarışmaların düzenlenmediğini ifade etmiştiler.  Hatta aynı ekip Rize’de düzenlenen bölge yarışmalarında Tütüncüler Kültür Sanat ve Spor Kulübü olarak katılmış buradan en yakın rakibine 3 puan fark atarak birincilik elde etmiştiler. Bu bağlamda Gazi Ortaokulu yöneticiler, başarılı halk oyunları ekibi ve usta öğreticileriyle öğlen yemeğinde bir araya geldiler.

Yemeğin ardından konuşan okul Müdürü Osman Gümüş, “Okulumuz halk oyunları ekibi büyük bir başarıya imza atarak il birincisi oldular. Sonra gruplar için Erzurum’a gittiler. Bende katıldım yine harikaydılar, beklide Artvin’deki performanslarından daha iyi bir performans sergilediler. Tarafsız bir gözle baktığımızda orada da birinci olmalıydılar. Çocuklarımızda onun farkında, işi bilen usta öğreticilerimizde bu işin farkında ama bir şekilde ikinci oldular. İkinci olarak büyük bir başarıyla ilimizi ve okulumuzu güzel bir şekilde temsil ettiler.

Bu bağlamda çocuklarımızla, usta öğreticilerimizle bir araya gelmek için yemek planlamıştık. Hem onlara teşekkür edelim, hem de çocuklarımızda moral motivasyon anlamında böyle bir birliktelik sağlayalım istedik. Başta usta öğreticilerimize, emeklerinden dolayı okulumuz adına teşekkür ediyorum. Çocuklarımız seneye daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Bir kez daha hem çalıştırıcılarımıza hem de çocuklarımız tebrik ediyoruz” dedi.

Daha sonra öğrencilere madalyaları ve sertifikaları takdim edildi.