AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA NURİ VATAN ANADOLU LİSESİ KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

HOPA NURİ VATAN ANADOLU LİSESİ KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

HOPA NURİ VATAN ANADOLU LİSESİ KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

 

Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kariyer günlerinin bu defaki konuğu HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer idi.

Hayati Akbaş

 HOPA– Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kariyer günlerinin bu defaki konuğu HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer idi.

“Profesyonellerden öğrencilere kariyer ipuçları” temasıyla yola çıkan Okul yönetimi “Kariyer Günleri” etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

Okul Müdürü Mehmet Gökmen Temelkaya, Müdür Yardımcısı Mecit Aydemir ve Rehber Öğretmen Özlem Ergin tarafından karşılanan Genel Müdür Özer, gösterilen sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti. Daha sonra Okulun çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen HOPAPORT Genel Müdürü Özer öğrencilere önce kendini ve öğrenim hayatından kesitler aktardıktan sonra meslekte yükselişini ve bugünlere gelmede karşılaştığı sorunlar ve bu sorunları nasıl aştığını anlattı.

Özer “Günümüzde artık ekmek aslanın ağzında değil, midesindedir. Meslek seçerken geleceğinizi düşünerek bugünden kendinizi ona göre hazırlamalısınız. İyi bir okul sizi hedefinize yakınlaştırır. Ama artık kariyer yapmak için rutin işlerin dışında kendinizi farlılığınızla kabul ettirmekte önem gösteriyor. Tek başına Bilgisayar bilmek veya bir yabancı dil bilmekte zaman oluyor işe girmeniz için size yetmiyor. İkinci ve belki de üçüncü yabancı dil artık aranıyor oluyor. Sosyal yaşantınız ve sosyal ilişkiler,  araştırmacı, iş geliştirmeci, inisiyatif kullanma beceriniz, gelişen olaylara karşı çözüm üretebilme beceriniz size hep yeni yeni kapılar açacaktır. Sizden ricam zamanınızı hep verimli geçirin ve bol bol okuyun, araştırın, kafa yorun” dedi.

Denizcilik ve Liman İşletmeciliği konusunda da bilgiler veren Özer, Hopa MYO bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünün Hopa’da kurulduğunu, kendisinin de bu okulda zaman zaman dersler verdiğini ifade ederek öğrencilere bu okulu da tavsiye ederek ”Zaman oluyor biz tecrübeli eleman bulmada zorlanıyoruz. Bu okulda okuyanlara burs başta olmak üzere, mezun olduktan sonra iş konusunda da HOPAPORT’un ve bölge limanlarının kapılarının açık olduğunu sözlerine ekledi.

Genel Müdür Özer okumanın yaşı olmadığını, kendisinin de hala doktora yaptığını, ileride belki Üniversitelerde ders verme gibi hedefinin de olduğunu sözlerine ekledi.

HOPAPORT Genel Müdürü Özer söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını da cevapladı. Öğrenciler ve okul yönetimi de etkinliğe katıldığı ve verdiği bilgilerden dolayı Genel Müdür Özer’e teşekkür ettiler.