AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA KAYMAKAMINDAN HALK EĞİTİME ZİYARET

HOPA KAYMAKAMINDAN HALK EĞİTİME ZİYARET

HOPA KAYMAKAMINDAN HALK EĞİTİME ZİYARET

 

Kaymakam Ferit Görükmez ve eşi Zehra Görükmez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Kursiyerlerini ziyaret etti.

HOPA- Kaymakam Ferit Görükmez ve eşi Zehra Görükmez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Kursiyerlerini ziyaret etti.

Kaymakam Sayın Ferit Görükmez ve eşi Zehra Görükmez öğrencilerin okul dışında öğrenme ve halkımızın farklı konularda bireysel gelişim imkânları sunan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyaret esnasında Kaymakam Görükmez ve eşi Zehra Görükmez, kursiyerlerle ve eğiticilerle sohbet ederken, zamanlarını değerlendiren kursiyerleri tebrik etti.

Ahşap, ev aksesuarları, minyatür ve Hopa bebekleri yapım kursularını ziyaret eden Kaymakam Görükmez ve eşi Zehra Görükmez, kursiyerlerle sohbet ederek yapılan ürünlerin özellikleri hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce’den bilgi aldı.

Açılan kursların mesleki açıdan büyük kazanımlar getirdiğini ve bu kurslar sayesinde kadınların kendi işini kurmasının kolaylaştığını, mesleki eğitim almış kadınların iş gücü piyasasına katılımları, şartları, girişimcilik ve istihdamları konularında da bilgiler verdi.

Kaymakam Görükmez bu konularla ilgili her türlü soru ve sorunlarında kadınlar için rehberlik yapabileceğini ve daima onların yanlarında olduğunu ifade etti. Meslek edindirme konusunda gereken desteği verdiklerini bundan sonrada destek vermeye devam edeceklerini belirtti

Ziyaret sonunda Kaymakam Görükmez eşi Zehre Görükmez usta öğreticileri ve kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Harun Yüce ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.

HAYATİ AKBAŞ