AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA KAYMAKAMI FERİT GÖRÜKMEZ YARIYIL MESAJI YAYINLADI.

HOPA KAYMAKAMI FERİT GÖRÜKMEZ YARIYIL MESAJI YAYINLADI.

HOPA KAYMAKAMI FERİT GÖRÜKMEZ YARIYIL MESAJI YAYINLADI.

 

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

HOPA-Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kaymakam Ferit Görükmez mesajında şu ifadelere yer verdi: “İlçemizde eğitim gören öğrenciler 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini bitireceklerdir. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı da beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Öğrencilerimiz de yarıyıl tatilinde yapacakları iç muhasebeyle birinci dönemi değerlendirme şansı bulacaklardır. Bu vesileyle öğrencilerimizin ikinci döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum.

Tüm öğrencilerimizi ve geleceğimizin teminatını hazırlayan öğretmenlerimizi kutluyorum. İnşallah tatillerini iyi değerlendirip ikinci yarıya hazır dönecekler.

Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaklı ve başarılı bir şekilde yetiştirilmesi temel hedefimizdir. Bu doğrultuda gayret göstermek öğrenci, öğretmen kadar velilerin de görevidir. Bu çerçevede karne notları sadece çocukların değil, aynı zamanda anne ve babaların da bir anlamda notudur. Buna göre değerlendirme yapmalıyız. Her çocuğun farklı bir karakter ve dünyası olduğunu düşünerek her çocuğa sevgi ve anlayış ile yaklaşırsak o ölçüde netice elde edebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm eğitimcileri kutlar, iyi bir yarıyıl tatili geçirerek yeni bir heyecanla II. döneme başlamalarını dilerim”.

HAYATİ AKBAŞ